Мрачно, но топло за февруари

На места в страната ще превалява слаб дъжд

по статията работи: Диана Цветкова | 24.02.2013 | 09:02

Облачно с превалявания от дъжд, но и с повишаващи се температури – такова време ни очаква през днешния 24 февруари.

Затоплянето ще продължи и максималните дневни температури ще са между 9 и 14 градуса, за София – около 10°. Минималните също ще са положителни – между 2 и 7°.

Ще духа слаб, в Източна България и по поречието на Дунав – до умерен, източен вятър, като по-късно през деня посоката му ще се обърне от югоизток.

През деня на места ще има слаби превалявания от дъжд, като във вечерните часове те ще се активизират.

Затоплянето ще е факт и в планините. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 7 градуса, на 2000 метра – около нулата. Ще духа силен, по високите и открити части и бурен вятър от юг-югозапад. Ще бъде облачно, като през деня ще е почти без валежи.

Облачно ще е и по Черноморието, където на отделни места ще превали слаб дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са около 8°-10°, вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


12 ico iliev 24.02.2013 | 10:46
Топло е навън ,макар облачно и дъждовно но дървата си летят през комина.
11 petko petkov 24.02.2013 | 10:36
Температурите не са ниски, но като гледам навън се готви всеки момент да завали дъжд.
10 Александър Никифоров 24.02.2013 | 10:34
топло, това е добре
9 Фани Василева 24.02.2013 | 10:26
А от БАН ни плашеха с какви ли не рекордни минуси, накрая февруари се оказа като март - топъл, дъждовен.
8 Soul Food 24.02.2013 | 10:23
А бе супер е времето, 10 градуса февруари! Какво дада искаме повече!
7 sunny girl 24.02.2013 | 10:22
Времето е добро, само да не си на работа ;)
6 Бай Спас 24.02.2013 | 10:10
И днес времето ще е много приятно, ако и се размине без валежи ще е просто страхотно и човек може да оползотвори много добре поредния топъл февруарски уикенд.
5 tiha paranoq 24.02.2013 | 10:08
На места в страната ще превалява слаб дъжд - сняг няма как да вали, най-малкото защото температурите са положителни.
4 petar ognjnov 24.02.2013 | 10:07
Не е студено, така че, няма да се оплакваме. Не остана, пролетта чука на вратата. Поне при нас спря да вали сняг.
3 Dimi Petkov 24.02.2013 | 10:01
Мрачно, но топло за февруари - ще го изкараме :))) Пък може и да се появи малко или много слънчице, нищо не се знае какво ще стане, денят е голям вече.
2 kolj kolev 24.02.2013 | 09:59
Май и през следващите дни времето ще е дъждовно, дано по високите места падне и снежец защото обичам тази гледка.
1 p kehaiova 24.02.2013 | 09:41
Не е студено навън, само че е мрачно и това малко подтиска.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.