Облаци ще скрият слънцето

В следобедните часове се очакват дъждове

по статията работи: Елена Кирилова | 04.06.2013 | 07:12
Облаци ще скрият слънцето
iNews/Радила Радилова

Времето преди обяд ще бъде предимно слънчево, но следобед и привечер ще се развие купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места в страната ще превали краткотраен дъжд, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология при БАН.

По-интензивни ще са валежите в Южна България и в планините. Там ще има и гръмотевици, както и усилване на вятъра. В западната и централната част на Дунавската равнина ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад.

В следобедните часове вятърът в Източна България ще се ориентира от югозапад.

Без съществена промяна ще останат температурите. Максималните ще са около 20-25 градуса. В София ще е максимум 20 градуса.

Атмосферното налягане слабо ще се повиши и ще е близко до средното за месеца.

Над Черноморието ще вали, главно в южните райони. Максималните температури ще са 22-24 градуса, а температурата на морската вода е от 12 до 14 градуса по Северното Черноморие и от 17 до 19 градуса по Южното.

В планините ще вали следобед. По-обилни валежи се очакват в Рило-Родопския масив.

Вятърът ще е слаб, а във високите части - умерен от запад. На 1200 метра максималната температура ще е 14 градуса, а на 2000 метра - около 9 градуса.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


17 novi horizonti 04.06.2013 | 18:56
През този период се очаква да има често валежи и то предимно в късния следобед
16 Miroslav Liliev 04.06.2013 | 16:57
поне да ми измият колата.
15 Mer Zlatkova 04.06.2013 | 13:52
Да, днес времето облачно и доста депресиращо, дъждът пак няма да ни се размине по всичко личи.
14 Milko Mustakov 04.06.2013 | 12:17
Големи дъждове този месец чак до средата. Добре поне, че у нас положението не е толкова страшно както в други страни.
13 Mukka Dess 04.06.2013 | 11:10
Май чак до неделя прогнозата за времето ще е една и съща - до обяд сълнце, след това облаци и по вечеря - дъжд.
12 Rosi Nikolova 04.06.2013 | 10:11
:)зависи къде, иначе времето последните 3-4 дни е лошо.
11 набръчкан мозък 04.06.2013 | 09:55
В следобедните часове се очакват дъждове - то имам чувството, че сме в някакъв супер дуждовен период последните няколко седмици, за радост на едни и за съжаление на други, които са по морето.
10 кученцето пиджи 04.06.2013 | 09:36
Не се очартава слънчев ден и днес, като гледам само как започва сами ден. Дано следобят малко повече да се оправи това временце, че вече ми писна - лято е все пак.
9 ваня иванова 04.06.2013 | 09:34
Отново ще вали, но ще го изтърпим няма как.
8 Zlatina Todorova 04.06.2013 | 09:20
още един гадно студен ден :(
7 Силвия Ганчева 04.06.2013 | 09:12
Еми каквото е такова. Няма какво да мрънкаме и да се оплакваме.
6 sunny girl 04.06.2013 | 09:11
Доста е хладно сутрин. Направо ми потече и носа.
5 Силвия Ганчева 04.06.2013 | 09:10
Така ще е до средата на месеца така, че няма какво да се учудваме.
4 Alena Bukva 04.06.2013 | 09:10
Сякаш сме изненадани! :)
3 Jana Kirova 04.06.2013 | 09:07
Не мога да го разбера това време, през пролетта се радвахме на типично летни горещини, а сега е прохладно и с интензивни валежи, дано скоро този циклон да напусне пределите на България.
2 Krum Tonev 04.06.2013 | 08:58
Ами нека да вали,ама дано и слънцето да ес покаже в един момент :)
1 принцеса веса 04.06.2013 | 08:43
Пак ще вали дъжд.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.