Отваряме чадърите в началото на юни

Въпреки че температурите ще достигнат 31-36 градуса, ни очакват и градушки

по статията работи: Елена Кирилова | 29.05.2013 | 17:18

Юни ще пристигне със значителни количества валежи. Средната месечна температура в по-голямата част на страната ще е около 18-21 градуса.

Това сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), цитирана БТА. 

Средната температура по долината на река Струма ще е около 22 градуса. По високите полета ще е средно 16-18 градуса, докато в планините ще е между 7 и 12 градуса.

Минималните температури ще паднат до 8-13 градуса. Въпреки това ни очакват и типично летни температури. Термометрите ще показват максимум 31-36 градуса.

Между 60 и 90 mm ще е средната месечна сума на валежите в равнините. По Черноморието и в долината на река Струма тя ще е между 40 и 60 mm. В Планинските райони ще има по-обилни валежи – между 90 и 140 mm.

Въпреки това месечната сума на валежите ще е около нормата. Синоптиците твърдят, че валежите ще са неравномерно разпределени в страната.

Освен в първите дни на юни ще вали и между 9 и 12 юни. Ще има и периоди с относително по-стабилно време. Тогава ще е предимно слънчево, а валежите ще са локални. Дневните температури ще достигнат по-високи стойности.

Месецът ще започне с по-хладно от обичайното време. През третото десетдневие също има вероятност за краткотрайно захлаждане. Тогава ще има постепенно намаляване на динамиката на атмосферата и се очакват повече спокойни дни.

Въздушната маса над България ще е неустойчива през повечето дни на юни. Възможни са чести превалявания, особено през втората половина на деня и първата половина на нощта. Те ще са локални, краткотрайни и съпроводени от гръмотевици. На места се очакват градушки.

В сутрешните часове ще е по-слънчево.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


14 golemiqt korem 30.05.2013 | 11:36
много мразя градушките
13 Valar Morghulis 30.05.2013 | 07:56
май чадърите ще ги отворим още в края на месец май
12 mitko velev 29.05.2013 | 19:39
Каквото реши природата така ще бъде, нужна ни е и вода все пак.
11 ваня иванова 29.05.2013 | 19:27
Да, дано да не развали празника на децата.
10 ваня иванова 29.05.2013 | 19:26
Много неприятна новина. Хич не обичам да вали.
9 Живка Кукузян 29.05.2013 | 18:45
След като лятото се опита да ни изненада през май месец, явно юни ще дойде една идея по-хладен и с валежи.
8 Romina Aleksandrova 29.05.2013 | 18:31
Още в петък го дават да захладнее, дано това да не опорочи детски празник.
7 голям шемет 29.05.2013 | 18:16
не стига че ще има пак жеги и задух ами и се очертава пак да вали
6 Lana Rey 29.05.2013 | 17:46
То на морето е друго времето.
5 Soul Food 29.05.2013 | 17:45
Много гадно се получава това време. Хем е лято, хем не е.
4 La Bicha 29.05.2013 | 17:44
"Месецът ще започне с по-хладно от обичайното време. През третото десетдневие също има вероятност за краткотрайно захлаждане. Тогава ще има постепенно намаляване на динамиката на атмосферата и се очакват повече спокойни дни." - Искате да кажете, че целия юни ще е дъждовен и хладен?! :(
3 Lana Rey 29.05.2013 | 17:44
Много дъждовно и буреносно това време бе, наистина иначе не е студено, ама вече взе да ми писва.
2 Мирослав Макавеев 29.05.2013 | 17:26
Много е динамично времето.
1 Пламен Панайотов 29.05.2013 | 17:21
Стига бе, мисля да ходя на море малко в началото на юни, дайте да няма никакви подобни изпълнения с дъждове и градушки - не искам да ми разваля приятното прекарване.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.