Очакват ни облаци

Максималните температури ще са между 7 и 12 градуса

по статията работи: Цанка Донкова | 23.01.2014 | 07:00
Повече за:

Днес облачността над страната ще бъде разкъсана, над Южна и Североизточна България предимно значителна. Главно в Рило-Родопската област ще превали слаб дъжд. Северозападният вятър в Дунавската равнина до вечерта ще се ориентира от североизток и с него ще прониква студен въздух. Максималните температури ще са между 7 и 12 градуса, по-ниски в североизточните райони - от 3 до 5 градуса, в София около 9 градуса. Такава е прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН.

Атмосферното налягане е по-ниско от средното за януали, през деня слабо ще се повишава - доближавайки се до средното за месеца.

Над планините облачността ще е променлива. На места в Рило-Родопския масив ще превали слаб дъжд, над 1600 метра сняг. Вятърът ще е умерен от запад, по високите части временно и силен. Максимална температура на височина 1200 метра ще е около 4 градуса, на 2000 метра минус 3 градуса.

Над Черноморието облачността ще е значителна, но валежи са малко вероятни. Вятърът ще е от североизток, предимно слаб. Максималните температури ще са между 5  и 9 градуса. Температурата на морската вода е 7 - 8 градуса. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


32 коремного мекотело 23.01.2014 | 14:18
днес няма да вали, ами направо ще минава на сняг, защото е крайно време да завали сняг. това повече не може да продължава по този начин.
31 ханибал суарес 23.01.2014 | 14:17
да, това е много жалко и смятам, че това повече не може да продължава по този начин. дано занапред да няма повече такива проблеми.
30 гражданската квота 23.01.2014 | 14:17
крайно време е зимата да започне да напомня за себе си, защото само така ще разберем за какво става дума. дано занапред да няма повече такива проблеми.
29 ханибал суарес 23.01.2014 | 14:16
погледни пак по-добре, защото много добре се вижда, че има облаци. крайно време е да започнете да гледате през прозореца както трябва.
28 коремного мекотело 23.01.2014 | 14:15
недей да ми се правиш на синоптичка, защото не си такава. писнало ми от такива дето ми се правят на много разбиращи, а всъщност са гола вода.
27 комара трайчо 23.01.2014 | 14:14
това не е вярно и смятам, че гледаш през друг прозорец. крайно време е да започнеш да гледаш през правилния прозорец, защото само така ще видиш за какво става дума.
26 гражданската квота 23.01.2014 | 14:14
това са едни много добри новини и смятам, че е крайно време да завали сняг, който да оправи ситуацията най-после. това повече не може да продължава по този начин.
25 ханибал суарес 23.01.2014 | 14:13
нека да има облаци и да започне да вали сняг, защото само така ще може да има вода на лято. ако няма сняг, ще има режим на водата и това няма да е много добре.
24 коремного мекотело 23.01.2014 | 14:12
дано занапред да започне да вали сняг, защото иначе нещата не отиват на добре. това само може да влоши нещата и това да е много голям проблем.
23 комара трайчо 23.01.2014 | 14:11
крайно време е да започне да вали сняг, защото ако това не стане, ще се преместя да живея някъде където вали сняг. това повече не може да продължава по този начин.
22 Gusanita Violeta 23.01.2014 | 13:02
Още от сега трябва да се подготвим за предстоящото навъсено и студено време, което ни очаква през идващата седмица. :)
21 Марийка Чеканова 23.01.2014 | 11:48
Времето е повече от приятно и днес! Май само в Рила-родопската област са възможни валежи и те нямат да бъдат сериозни, така че се очертава още един приятен пролетен ден през януари.
20 Пламен Панайотов 23.01.2014 | 11:42
Зимата вече чука на вратата ни и няма как времето да не се позахлади . Като цяло мисля, че трябва да се радваме, че толкова дълго се задържа топло времето .
19 Батко Реджеп 23.01.2014 | 11:09
Какво друго може да ни очаква в края на месец Януари . Като се замислим, вече е крайно време студът да се задържи над страната, все пак сме зима .
18 Mukka Dess 23.01.2014 | 10:57
Днес може и да има сняг, но само по високите части и то слабо. През уикенда се очаква по-сериозно застудяване и превалявания.
17 Баба Пъша 23.01.2014 | 10:56
Нормално е времето да почне да се застудява и да почнат валежите от сняг . Мисля, че в това няма нищо лошо , тъкмо ще можем да се порадваме и на снега .
16 Старата Госпожа 23.01.2014 | 10:41
Не ми се вижда да е много облачно в момента . Мисля, че и днес ще бъде хубав ден , ако съдим по това как започва той . Стига с тези облаци..! :)
15 Лола Мартинес 23.01.2014 | 10:28
Ами да го обръща, че нещо тая зима никаква не беше. Все пак все още предстои февруари месец.
14 чичо съби 23.01.2014 | 10:18
"Максималните температури ще са между 7 и 12 градуса" - Не са много ниски температурите . Предните години по това време беше доста по - студено, така, че не трябва да се оплакваме от времето
13 Raina Knqginq 23.01.2014 | 10:15
И днес май ше вали. А скоро може и на сняг да го обърне.
12 нелепо съвпадение 23.01.2014 | 10:06
Крайно време беше вече да се застуди , все пак сме краят на Януари Месец и няма как да е по друг начин . Надявам се този път зимата да не продължи твърде дълго .
11 mitko velev 23.01.2014 | 09:58
Очакват ни облаци, но може би в следобедните часове, защото в момента е доста слънчево навън и много топло и меко, чак да не повярва човек че е януари.
10 Krist Novoselic 23.01.2014 | 09:56
Прогнозата за уикенда никак в не е хубава . Ще си стане доста студено и също така го дават да вали сняг . Зимата явно ще напомни за себе си .
9 Практична домакиня 23.01.2014 | 09:54
Облаци, ама пак пролетно време! Жалко, че го губим в седена в гадни офиси, пред гадни монитори!
8 tiha paranoq 23.01.2014 | 09:43
Като гледам времето в момента, не виждам никакви облаци, доста синьо и ясно е небето в момента . Температурите също не са лоши като за това време от годината .
7 desislawa pawlewa 23.01.2014 | 09:42
ами зима е , нормално
6 qnko qnev 23.01.2014 | 09:37
Много приятно време, има слънце поне за сега. Да видим дали ще се развали времето по - късно, защото прогнозите са такива.
5 Marti Aleksieva 23.01.2014 | 09:23
Днес е много приятно на вън от сутринта е напекло слънце и така като гледам няма да вали, поне не и днес, но от утре времето ще се развали.
4 Палома Гълъбова 23.01.2014 | 09:15
Времето пак си остава сравнително топло и много приятно за това време на година, а застудяването, което уж ни очакваше се оказа поредната фалшива тревога май.
3 крива вежда 23.01.2014 | 09:10
Времето днес е много хубаво . Не е толкова топло, както предните дни, но на мен и това слънце ми стига . Все пак да не забравяме, че е зима .
2 empty world 23.01.2014 | 08:44
Температурите постепенно се понижават, което никак не ми харесва, но все пак е зима и като се замислим е нормално, просто ние свикнахме да ни е по - топло .
1 Пламена Христова 23.01.2014 | 07:31
Така като гледа, днес поне при нас ще пече слънце от сутринта небето е ясно и не е толкова студено, днес може би ще е последният слънчев ден, радвайте му се.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.