Пак облаци и пак дъжд

На места дъждът ще е придружен от гръмотевици

по статията работи: Мая Александрова | 16.06.2014 | 07:12

Днес облачността ще е по-често значителна, ще има превалявания, на места придружени от гръмотевици. По-големи количества валеж се очакват в следобедните часове в Източна България и планинските райони. Временни разкъсвания на облачността ще има в предобедните часове.

Вятърът ще е слаб, с краткотрайни усилвания по време на гръмотевична дейност. Към края на денонощието явленията в повечето райони ще затихнат.

Максималните температури ще са между 23 и 28 градуса.

Над Черноморието облачността ще е по-често значителна и на места ще има превалявания. Вятърът ще е слаб от източната четвърт. Максималните температури там ще са 22–24 градуса, колкото е приблизително температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 1–2 бала.

Над планините облачността ще бъде предимно значителна. Билата и върховете ще са в облачния слой. Главно в следобедните часове ще има превалявания от дъжд, придружени и от гръмотевици. Ще духа до умерен западен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 18, на 2000 метра 10–11 градуса.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


16 Батко Реджеп 16.06.2014 | 16:56
Небето е станало лилаво направо . Сигурно отново ни чака голям дъжд, но дано да греша и тази буря да се размине !
15 Старата Госпожа 16.06.2014 | 16:21
Писна ни вече от тези дъждове и бури . Направо не е за вярване, че вместо да се радваме на хубаво време през пролетта, тя мина под знака на валежите .
14 Emily Reed 16.06.2014 | 16:10
Много хубаво, че ще вали и дано да е по-скоро, че пак цял ден едно задушно време, точно като пред дъжд, друго си е малко да поразхлади.
13 нелепо съвпадение 16.06.2014 | 15:42
Времето е много гадно днес .В момента над небето са надвиснали доста сериозни дъждовни области и най - вероятно скоро ще завали силен дъжд .
12 gianpiero buonanotte 16.06.2014 | 15:20
Сигурно ти е много скучно?!
11 Petar Ivanov 16.06.2014 | 14:42
Може пак да не ви хареса коментара, но си заслужаваме всяко едно бедствие, било то дъжд или суша, защото си оставаме нискоинтелегентни неща(нарочно не казвам същества), че и животните са по умни от нас. Докато има такива коментари си заслужава на пълно заслужено ежедневно 365 дни градуси над +45 от сутрин до вечер, а след това да отиват до -40, но все още се моля тайно да започнем глобално да мислим кое е вредно и кое е полезно.
10 Epifani Gancia 16.06.2014 | 14:09
Тази седмица се очаква да паднал леко температурите и да има доста сериозни валежи, така че със сигурност ще захладнее.
9 Krist Novoselic 16.06.2014 | 13:45
Днес определено не ми харесва времето . Може и да е топло, но започна да става много задушно , а това са предпоставки да завали дъжд .
8 tiha paranoq 16.06.2014 | 13:19
За съжаление отново се почна с този дъжд . Гледам, че облаците стават все по гъсти и дъждоносни и очаквам всеки момент да завали..
7 empty world 16.06.2014 | 11:58
За жалост свърши хубавото време , което имахме до днес и пак се почна ще се почне с валежите . Писнаха ми вече, няма ли да спре да вали най - сетне ?
6 трендафил въжарски 16.06.2014 | 10:45
вече свикнахме няма грижи
5 mitko velev 16.06.2014 | 10:38
Колкото и да ти се иска няма да спре да вали поне и през тази седмица, такива са прогнозите на синоптиците, дъжд с гръмотевици всеки ден.
4 reni angelova 16.06.2014 | 10:09
Това време съвсем се побърка. През уикенда беше нещо страшно от проливни дъждове придружени с гръмотевици. Дано вече спре да вали.
3 visoko naprejenie 16.06.2014 | 09:35
Лятна работа .. :)
2 Desislava Stoyanova 16.06.2014 | 09:16
Не знам тук тези дни не вали толкова,а само колкото да разхлади, харесва ми така :)
1 Пламена Христова 16.06.2014 | 07:44
Идеално е времето тази сутрин, може и да има много облаци, но не е такава жега и най-вече не е задушно. Супер е за разходки, стига да не се изсипе някой проливен дъжд.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.