Започва първото за годината пръскане против кърлежи в Бургас, съобщиха от пресцентъра на общината.
Във връзка с бързото затопляне и първите получени сигнали от граждани за намерени кърлежи в тревните площи, Община Бургас и Дезинфекционна станция – Бургас започват дезакаризация на паркове, градини, детски площадки, зони за свободно пуснати кучета, сборни пунктове за продуктивни животни и подходите към тях.
Днес (4 апри) ще бъдат третирани площите от х-л Приморец до Пантеона в Морската градина, а утре от Пантеона, алеята покрай морето и до Воденицата.