Седмицата пристига с дъжд

Времето ще е облачно и дъждовно, а температурите ще са по-ниски

по статията работи: Елена Кирилова | 15.04.2013 | 07:09

След слънчевия и топъл уикенд, началото на седмицата започва с облаци и дъжд, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН.

По-значителни валежи се очакват в Северозападните райони, в Централна България и в планините.

Ще духа слаб вятър от североизток. Той ще е умерен до силен в Дунавската равнина и Източна България.

Максималните температури ще се понижат, като ще достигнат 11-16 градуса. В София ще е максимум 12 градуса.

Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца и се предвижда да остане без съществена промяна.

Облачно и дъждовно ще е и над Черноморието. По-значителни валежи ще има в южните райони, а вятърът ще е умерен и силен от север. Максималните температури ще достигнат 13-15 градуса.

Температурата на морската вода е 8-10 градуса, докато вълнението на морето е 2-4 бала.

В планините ще превалява предимно сняг, а температурите ще се понижат още.

На 1200 метра ще е максимум 4 градуса, докато на 2000 метра ще е минус 1 градус.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


49 Камелия Стефанова 16.04.2013 | 13:56
дано за уикенда поне времето да се оправи
48 Mary Alice 16.04.2013 | 13:52
вчера дъжд, днес пак. много потискаща пролет караме.
47 dream on 16.04.2013 | 13:24
като гледам така си и продължава седмица все с дъждове. дано към петък времето да се оправи
46 bezpristrastno mnenie 15.04.2013 | 18:38
Аз мисля да се включа. Идеята е страхотна.
45 Epifani Gancia 15.04.2013 | 15:28
Няма ли да се включиш в националната кампания за почистването на България?! ;)
44 склеротик невротиков 15.04.2013 | 15:13
Повече от сигурно е, а и в крайна сметка такива неща са нормални за пролетта, така че да не правим драми от това.
43 reni angelova 15.04.2013 | 15:10
Дано събота и неделя да е хубаво времето, че обмислям да правя основно почистване. Дано времето не ми обърка плановете.
42 Lili Mileva 15.04.2013 | 15:03
Миналата година май и април месец пак беше супер дъждовно и след това като ни налегнаха едни адски жеги и суша... Страшни климатични аномалии.
41 ivan georgiev 15.04.2013 | 14:58
Кофти и депресиращо е такова едно време, но да не забравяме все пак, че земята има нужда и от дъжд, за да се развиват посевите, както трябва.
40 david copperfield 15.04.2013 | 14:57
Дано да е добре времето и всичко да е ок. Така ще се радвам наистина много ако се задържи и занапред.
39 Бате Рамбо 15.04.2013 | 14:56
Май месец ще се излеят доста дъждове, така че това изобщо не трябва да ни учудва за каквото и да било.
38 Миро Т 15.04.2013 | 14:56
След време ще станат ясни нещата според мен. За момента времето няма да се оправи и ще се задоволяваме с това което има.
37 Батко съссладко 15.04.2013 | 14:55
До уикенда ще бъде 22-3 градуса, така че изобщо не се притеснявай, всичко ще бъде наред, ако питаш мен.
36 david copperfield 15.04.2013 | 14:54
Малкия с чадъра обаче е голям симпатяга :). Напомняше ми на мен като малък, ходещ с чадъра на Avanti :).
35 Бате Рамбо 15.04.2013 | 14:54
До лятото остава месец и половина, така че ще повали още малко, след което времето ще се пооправи вече.
34 г-жа Тенджеркова 15.04.2013 | 14:54
Ще ви мърви по вода тази седмица, ама можеше пак да не идва това глобално застудяване посред пролет.
33 Миро Т 15.04.2013 | 14:54
Сутринта си поваля, но пък времето сега ще се пооправи и няма да има никакъв проблем в следобеда. Още малко му е зора.
32 Батко съссладко 15.04.2013 | 14:53
Вече си грее слънчице навън, така че мен не ме притеснява кой знае колко :).
31 Epifani Gancia 15.04.2013 | 14:49
Уикенда температурите си бяха направо летни, сега пък дъжд и сериозно застудяване, много капризни това време.
30 числото Фи 15.04.2013 | 14:19
Аз се надявам поне да има пролет а не изведнъж да започнат жегите
29 deja vu 15.04.2013 | 14:18
но напълно отговаря на тази пролет която караме тази година
28 нелепо съвпадение 15.04.2013 | 14:12
Страхотна пролетна снимка сте сложили - наистина ми давате изключително добро настроение! :)) За което, разбира се, ви благодаря.
27 kiki amerikaneca 15.04.2013 | 14:08
Уикенда се надявам поне да е хубаво временцето, защото иначе трябва да си стоим вкъщи на топло и сухо :)
26 Пламен Панайотов 15.04.2013 | 14:05
Обичам да вали, ама като е вечер, през деня нека да си е слънчаво и топло, бих се радвал много :)
25 подут венец 15.04.2013 | 14:02
Седмицата пристига с дъжд - ами тя и предишната си замина с дъжд, защо пък тази да не вземе да дойде по същия начин?
24 empty world 15.04.2013 | 14:00
Гадничко си е както и да го погледнеш, ама ще трябва да се съобразим с това време - няма начин просто...
23 склеротик невротиков 15.04.2013 | 13:51
Ще ни върви по вода и така до следащия уикенд, когато ще се надяваме пак времето да е по-хубаво.
22 deja vu 15.04.2013 | 12:29
Само дъждове, много потискащо време
21 Lili Mileva 15.04.2013 | 11:56
Дъжд и захлаждане, но дано наистина да е така само до началото на уикенда.
20 qnko qnev 15.04.2013 | 11:38
Дъждовно е времето, но не чак толкова студено и това явно ще е краят на зимата.
19 deja vu 15.04.2013 | 10:54
Пак стана студено, тази зима никак не иска да си ходи
18 Tereza Savova 15.04.2013 | 10:53
Пак се върнаха дъждовете и потискащите дни
17 трендафил въжарски 15.04.2013 | 10:37
мислиш ли? не съм чул да има повишаване на заболяемостта
16 трендафил въжарски 15.04.2013 | 10:36
но пък е топло
15 visoko naprejenie 15.04.2013 | 10:24
Писна ми от това влажно и гадно време,вирусите бушуват с пълна сила!
14 Marusq Laleva 15.04.2013 | 09:45
Нормално пролетно време, само да не беше толкова мрачни и потискащо, но и това ще мине, все пак идва лято, а не зима, очаква ни много слънчеви и топли летни дни:)
13 чичо съби 15.04.2013 | 09:45
Времето ще е облачно и дъждовно, а температурите ще са по-ниски - дано това да е само днес, защото ако мисли това временце, да се запази така цяла седмица, ще ми скапи настроението.
12 otvarachkata otvarakova 15.04.2013 | 09:30
ех тъкмо се затопли и пак дъжд :(
11 Бате Рамбо 15.04.2013 | 09:26
Ще е за кратко според мен. Няма шанс просто времето да се задържи за постоянно такова и това е повече от ясно.
10 Миро Т 15.04.2013 | 09:25
Много глезени взехте да ставате вече. Стягайте си дупетата и започвайте да работите, че иначе няма кой да ви плаща заплатите с излежаване :).
9 Батко съссладко 15.04.2013 | 09:25
По едно време взе да става доста студено да ти кажа и се замислях дали случайно не съм се отвил нещо :)?
8 david copperfield 15.04.2013 | 09:24
"Седмицата пристига с дъжд" - И ще си замине с топло и хубаво време, което наистина е много добре.
7 david copperfield 15.04.2013 | 09:24
"Седмицата пристига с дъжд" - И ще си замине с топло и хубаво време, което наистина е много добре.
6 Бате Рамбо 15.04.2013 | 09:24
Тия дни нещо се опитва гаден дъждеж да повалява, но това няма да е за дълго и всичко ще се оправи доста бързо.
5 Миро Т 15.04.2013 | 09:23
Скоро ще се затопли отново, така че всичко ще е наред според мен. Да се надяваме, че няма да е още дълго студено.
4 Батко съссладко 15.04.2013 | 09:23
Не ми пречи честно казано. Да се надяваме, че времето ще се пооправи занапред и няма да има такова студено време повече.
3 mitko velev 15.04.2013 | 09:15
След слънчевият уикенд седмицата отново започва с дъждовно време, дано да е за кратко ...
2 Лолита Набокова 15.04.2013 | 09:07
Днес е доста неприятно времето. Аз искам сега да се излежавам ...
1 empty world 15.04.2013 | 09:07
Събота и неделя през деня такова хубаво време беше, но и двете вечери не ни прости дъжда! :)) Дано тази седмица да се навали вече каквото има, че ми омръзна да е студено, мокро и мрачно.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.