Слънцето ще ни се усмихва

Времето над страната ще остане значително по-топло от нормалното за средата на февруари

по статията работи: Цанка Донкова | 19.02.2014 | 07:00
Повече за:

Днес ще бъде значително по-топло от нормалното за средата на февруари. Над страната ще преобладава слънчево време с разкъсана висока облачност, а преди обяд в низините и около реките с мъгли или ниска облачност и там дневните температури ще останат по-ниски от 12 до 17 градуса.

В останалата част от страната максималните ще са предимно между 18 и 23 градуса, в София около 20 градуса. Вятърът ще се ориентира от юг-югозапад, в Източна България до умерен.

Атмосферното налягане ще бъде над средното за месеца и през деня бавно ще се понижава.

Над планините ще бъде слънчево с висока облачност. Ще духа умерен и силен вятър от запад-югозапад. Високи дневни температури – на 1200 метра ще са около 16 градуса, на 2000 метра около 8 градуса.

Над Черноморието ще преобладава слънчево време с повече облаци преди обяд. Ще духа до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са 12-18 градуса. Температурата на морската вода е 6-7 градуса. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


20 Экатерина Карапетрова 19.02.2014 | 13:13
Страхотен ден! Тази година се радвахме на кратка и топла зима, а пролетта бърза да дойде, вече и първите й предвестници се появиха.
19 Батко Реджеп 19.02.2014 | 11:19
Дано времето се задържи така слънчево и топло за събота и неделя, защото от толкова работа, само тогава ще мога да му се насладя истиснки ! :)
18 Баба Пъша 19.02.2014 | 11:10
Днес е един прекрасен ден с прекрасно слънце . Много жалко, че съм претрупан с ангажименти вкъщи и няма да мога да му се насладя, както подобава !
17 Силвия Ганчева 19.02.2014 | 11:09
Прекрасен слънчев ден! Но го дават захлаждане постепенно от тук насетне :(
16 Галена Богданка 19.02.2014 | 11:08
Днес ще си е направо лятно време, макар че се усеща захлаждането все още сега.
15 Старата Госпожа 19.02.2014 | 11:00
Това, че слънцето ще ни се умихсва през целият ден, е много добра новина на фона на това, че сме зима . Дано топлото време се задържи по - дълго у нас .
14 Poli Geerhart 19.02.2014 | 10:56
Пролетта вече дойде, след като и първите щъркели са в страната, да не говорим за пролетните цветя, които отдавна напъплиха. :)
13 Старата Госпожа 19.02.2014 | 10:48
"Времето над страната ще остане значително по - топло от нормалното за средата на февруари" - Това са много добри новини, дано времето да е добро и следващите дни .
12 Блабла Блаблаблабла 19.02.2014 | 10:43
Времето е страхотно днес! Ще има температурни рекорди дори във Велико Търново! Само за разходки е!
11 mitko velev 19.02.2014 | 10:37
Последните няколко дена слънцето не е преставало да ни се усмихва, което е много добре за февруари месец, но май към края на седмицата чух, че леко ще захлади и превали.
10 чичо съби 19.02.2014 | 10:27
Слънцето днес напече от ранни зори и това е прекрасно . Радвам се, че няма сняг и прогнозите като цяло не вещаят такова нещо в близките 1,2 седмици .
9 Epifani Gancia 19.02.2014 | 10:26
Още един слънчев и топъл февруарски ден, напук на прогнозите на синоптиците, че около 19-20 пак ще е жесток студ и трябва да намятаме шубите.
8 нелепо съвпадение 19.02.2014 | 10:08
Много се радвам, че прогнозата за днешният ден е толкова положителна . Надявам се, че слънцето няма да спре да пече и през следващите дни от седмицата .
7 Krist Novoselic 19.02.2014 | 09:58
Слънцето днес ще ни радва през целият ден и това е една прекрасна новина . Мисля, че трябва да сме много щастливи, че през Февруари се радваме на такива температури .
6 Комплексиран интелектуалец 19.02.2014 | 09:55
усмихва се, идва пролетта
5 tiha paranoq 19.02.2014 | 09:46
Невероятно е, че в разгара на месец Февруари, навън времето е толкова топло и приятно за хората . Мисля, че от години не сме имали по - топла зима .
4 крива вежда 19.02.2014 | 09:31
Прогнозата за времето днес е много пложителна . Аз силно се надявам , че те наистина ще се сбъдне и слънцето ще бъде в основата на един прекрасен ден днес !
3 Liubomira Panajotova 19.02.2014 | 09:22
Тази седмица времето е толкова пролетно и приятно! Дано и пред уикенда да бъде такова, за да можем да го оползотворим максимално добре с разходки навън.
2 empty world 19.02.2014 | 09:17
Много се радвам, че и днес слънцете ще напече както си трябва и темепратурите ще бъдат сравнително високи за това време от годината . Дано и уикенда да е толкова топъл .
1 novi horizonti 19.02.2014 | 07:58
Сутринта беше доста мрачно и студено но щом обещавате слънцето да изгрее и да ни стопли, каква по-хубава новина за начало на деня от тази.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.