Слънчево, с превалявания

До 28 градуса ще стигнат температурите в София

по статията работи: Десислава Маданска | 20.05.2013 | 07:04
Слънчево, с превалявания
iNews/Радила Радилова

До 28 градуса ще стигнат днес температурите в София. В страната термометърът ще показва между 28 и 33 градуса, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН. По Черноморието температурите ще са по-ниски – между 22 и 27 градуса.

Прогнозите на синоптиците са за слънчево време преди обед, като на отделни места в страна ще превали краткотрайно.

Около следобед над Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна област и главно в планинските райони ще превали и прегърми.

Вятърът ще духа от юг-югоизток, в западната част на Дунавската равнина и по морето – от северозапад, ще бъде слаб до умерен.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


24 числото Фи 21.05.2013 | 19:31
Преваляванията започнаха от вчера и днес си продължават
23 Katrin Velinova 20.05.2013 | 14:06
какво ти слънчево, направо са си адски жеги
22 Meglena Barutchieva 20.05.2013 | 13:41
в Пловдив всеки ден е към 35 градуса, какво ще правим август, не знам.
21 трендафил въжарски 20.05.2013 | 12:11
засега само слънчево
20 mitko velev 20.05.2013 | 11:58
Наистина в момента е слънчево и топло, дано да не завали.
19 p kehaiova 20.05.2013 | 11:57
Не ми се иска да вали, но природа, какво да се прави.
18 Georgi Hristov 20.05.2013 | 11:02
Е, малко дъжд ще го изтърпим!
17 Анита Кралева 20.05.2013 | 10:52
Е, хубава работа сега, какви превалявания!
16 Janeta Ivanova 20.05.2013 | 10:45
Тази сутрин се осведомих, че ще има превалявания и си взех чадъра, но за момента времето е много хубаво, слънчево и прохладно без облаци.
15 Дядо Либен 20.05.2013 | 10:17
Жежко си остава за пролетно време, но добре че има и дъждове, които малко да охладят ситуацията и да напоят посевите. Ние хората от третата възраст на село и за това мислим.
14 Emily Reed 20.05.2013 | 09:57
Приятно време се очертава тази седмица, дано само да няма някакви бури и градушки, които да повалят реколтата.
13 Ivan Minchev 20.05.2013 | 09:50
То ако капне само малко дъждец, ще си почакаме много да се разхлади и пак няма да ни се получи да е готино. Едни 27 градуса ако е през цялото лято, няма да е никак лошо.
12 zhoro nov 20.05.2013 | 09:47
Да, ама абитуриентките съвсем не искат дъжд, разваля им прическите;)
11 Вяра Петрова 20.05.2013 | 09:47
Доста е топло, слънчево и прекрасно :) Обичам подобно време!
10 zhoro nov 20.05.2013 | 09:46
Не ми се иска да вали.
9 чичо съби 20.05.2013 | 09:43
До 28 градуса ще стигнат температурите в София - то вече си му е сезона. След някоя и друга седмица, ще вземем да открием сезона и на басейните.
8 Надя Богданова 20.05.2013 | 09:42
Супер,нека да ни разхлажда дъждеца:)
7 Victoria Peshev 20.05.2013 | 09:39
Времето ще е доста приятно така като гледам температурите тази седмица. Но с тежи дъждове може да стане доста жежко и тегавко.
6 Ralica Hristova 20.05.2013 | 09:39
времето засега изглежда много приятно,надявам се да не завали докато сме на работа.
5 empty world 20.05.2013 | 09:28
Нека да има превалявания, за да се разхлади малко времето, но в крайна сметка няма да вали кой знае колко, а и то не го дават да вали и в цяла България.
4 Krum Tonev 20.05.2013 | 09:19
:) Надявам се да е хубаво времето през почивните дни, планирал съм си почивка и няма да се радвам,ако през цялото време вали.
3 nedostapnata moma 20.05.2013 | 09:17
страхотно е времето , дано не завали
2 Katerina Dieva 20.05.2013 | 08:37
33 градуса са си много дори за края на май, лятото май много бързо да дойде тази година.
1 Жустин Бибер 20.05.2013 | 07:32
По традиция у нас май в дните около 24 май си вали, така че никаква изненада. А и валежите се очаква да са доста скромни.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.