Температурите се повишават

Максималните стойности ще достигнат 11 градуса

по статията работи: Филипа Тодева | 30.01.2013 | 07:18
Температурите се повишават
iNews/ Радила Радилова

Днес облачността над страната ще бъде променлива, често значителна.

След обяд на отделни места в западните райони ще превали слаб дъжд. Ще духа умерен вятър от запад-северозапад и видимостта в равнините ще се подобри.

Температурите ще се повишат и максималните ще бъдат между 3 и 8°, в крайните югозападни райони до 10°-11°. В София – около 5°. Това съобщиха от НИМХ при БАН.

Атмосферното налягане е малко по-високо от средното за януари – слабо ще се понижи.

Над планините ще има променлива, често значителна облачност и на отделни места ще прехвърчи сняг. Ветровито – със силен до бурен вятър от север-северозапад. Ще се затопли и максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 0°, на 2000 метра – около минус 4°.

Над Черноморието ще има променлива облачност. Ще духа слаб югозападен, след пладне запад-северозападен вятър. Максимални температури: 3°-5°. Температурата на морската вода е около 6°. Вълнението на морето ще бъде 1 бал.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


22 deja vu 31.01.2013 | 08:31
Вярно че вчера времето беше меко и не толкова студено
21 Jivo Fidanov 30.01.2013 | 14:19
Крайно време беше да има малко положителни температури, че този студ не се издържа вече.
20 Марийка Чеканова 30.01.2013 | 11:17
Да, така каза и Емо Чолаков още миналия уикенд, макар че тези непрекъснати температурни колебания не са никак положителни.
19 Надя Богданова 30.01.2013 | 10:35
И това е най-страхотната новина!Нямам търпение да изпролети вече,да зачуруликат птичките и да замирише на цъфтец
18 rozalij atanasova 30.01.2013 | 10:25
За уикенда ще бъде хубаво времето.
17 rozalij atanasova 30.01.2013 | 10:24
При нас темепературите ще бъдат по - ниски от 11 градуса, но все пак ще се поразтопи снега.
16 ivanka stoqnova 30.01.2013 | 10:20
От това по-хубаво няма,термомеръра да показва положителни температури,настроението ти се приповдига и имаш желание за работа!
15 Kalin Petrov 30.01.2013 | 09:57
Жега!:) Времето е супер, улиците са почистени,какво повече да искам? :)
14 pushit realgood 30.01.2013 | 09:43
На мен много ми харесва времето сега!
13 funky hero 30.01.2013 | 09:36
Само като погледнеш през прозореца и можеш да я видиш зимата.
12 Бранимира Калчева 30.01.2013 | 09:30
Дано се задържи така топло.
11 Margо Filipova 30.01.2013 | 09:28
Да се повишават!
10 Georgi Hristov 30.01.2013 | 09:17
Не се бори за повишение, докато не стигнат 20 градуса!
9 Hari Bohosyan 30.01.2013 | 09:17
хахахахах кога я видя толкова зима тая година? то почти нямаше, до края на февруари очаквам да са минусови температурите :)
8 подут венец 30.01.2013 | 09:15
В момента си е студеничко, ама дано по време на деня днес, най-вече към обяд, да се стабилизират температурите, че да изляза да пия кафенце.
7 sexapilnata pichka 30.01.2013 | 09:11
как ще се повишават , понижават се
6 meden rudnik 30.01.2013 | 08:56
Ох, няма ли вече да идва края на тази зима, че толкова ми писна от нея! Аман! То не би студове, то не би снегове, то не би сметки за парно, то не би киша и хлъзгавици.
5 Анита Кралева 30.01.2013 | 08:52
Аз много не усетих да се се повишили тази сутрин, като отивах на работа!
4 otec natanail 30.01.2013 | 08:48
Значи може и да познаят до голяма степен прогнозата като казват, че от тук насетне следващите няколко дни ще става няколко идеи по-топло - аз се радвам да го чуя това.
3 набръчкан мозък 30.01.2013 | 08:39
От днес до края не седмицата вече врмето го дават да се оправи, поне като температурни стойности. Дали ще има слънце и ватър, това вече не мога да ви кажа.
2 nude disco 30.01.2013 | 08:26
А в края на седмицата температурите ще станат почти пролетни.
1 Насакото Яката 30.01.2013 | 08:12
Е, тук няма да има чак такива високи температури, но и 6 градуса да стигне, пак добре е, стига да няма вятър. Днес даже ми беше добре, не ми беше много студено, макар отрицателните температури.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.