Топлото време продължава да ни радва

Максималните температури ще достигнат 10-15 градуса

по статията работи: Елена Кирилова | 21.01.2013 | 07:12

Времето в страната ще остане топло, като максималните температури в по-голямата част от България ще се повишат и ще достигнат 10-15 градуса, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН.

В източните райони и на места северно от планините и по долината на река Струма ще духа умерен до силен вятър от юг, югозапад. В северозападнаните райони облачността ще е значителна, а времето ще е по-студено. Максималните температури там ще са до 4-5 градуса.

Променлива облачност ни очаква в останалата част на страната. Облачността ще е по-значителна след обяд, най-вече в южните райони, където е възможно на места да превали дъжд.

Вятърът в планините ще е силен, а в по-високите части дори бурен. Максималната температура на 1200 м н.в. ще е около 10 градуса, докато на 2000 метра ще е 3-4 градуса.

Отново променлива облачност ще има и по Черноморието. Там ще духа умерен до силен югозападен вятър, максималните температури ще са около 14-16 градуса.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


20 Нели Георгиева 21.01.2013 | 15:10
Чудесно. Мисля тия дни да се отдам на разходки.
19 Liubomira Panajotova 21.01.2013 | 13:19
Много е приятното и топло времето и днес, напомня малко за есента, само дето тук-таме има и сняг.
18 мая анкова 21.01.2013 | 12:47
не знам, при мен е мрачно
17 amber sky 21.01.2013 | 11:47
Много ме радва топлото време благодарение на което няма нужда да ходим навлечени с по сто блузи
16 Wild Rose 21.01.2013 | 11:19
Така е, да не говорим, че това неествено топло време през зимата предвещава и отново жежко лято с екстремно високи температури, които аз едва издържам.
15 Anastasiq Dimitrova 21.01.2013 | 11:09
http://iq.tochica.com/r/2099/ --- Проверете нивото на Вашата интелигентност с най-точния IQ тест за България! :)#*
14 Silvi Milenova 21.01.2013 | 10:36
Това време е извратено,с извинение,искам вече да има сняг,стига толкова горещо "зимно" време, действа зле на цялата ни земя :( искам зима и сняг!
13 maria manolova 21.01.2013 | 10:02
не знам за вас, мен ме радва наистина
12 крива вежда 21.01.2013 | 09:55
Максималните температури ще достигнат 10-15 градуса - като гледам днес ще ни е доста приятно топло особено по обяд и в следобедните часове.
11 Даная Михайлова 21.01.2013 | 09:49
Времето е невероятно просто . Много се надявам така да се задържи .
10 empty world 21.01.2013 | 09:45
Определено това, че времето у нас днес продължава да е топло, мен лично адски много ме радва. Друг в въпроса - колко време ще успее да се задържи така.
9 maria manolova 21.01.2013 | 09:45
ох, колко е хубаво времето сега, чакам с нетърпение пролетта - имам 176 лева ток за един месец. кажете ми какво да правим с тия хора. Баща ми не пускал парно - само 4 дни по Коледа, като му ходихме на гости - 180 лева парно. кажете ми.
8 Denica Mileva 21.01.2013 | 09:40
много е хубаво е времето , направо пролетно време
7 beli macor 21.01.2013 | 09:33
При мен се отрази точно така, затопли се времето и ме тръшна тоя грип. Явно със затоплянето на температурите се активизираме не само ние, но и бацилите.
6 beli macor 21.01.2013 | 09:32
да се надяваме, че поне тая седмица облаците и мъглите ще бъдат по-малко, иначе времето наистина е много приятно топло.
5 Marusq Laleva 21.01.2013 | 09:22
Радваме се като малки деца на температурните рекорди за януари, от порядъка на 10-15 градуса. Времето наистина е перфектно за сезона, дано само да не стане предпоставка за върлуване на грипа.
4 borislav tomov 21.01.2013 | 09:10
Денят се познава по утринта,наистина,защото е толкова приятно и топло днес сутринта!
3 Vili Asenova 21.01.2013 | 09:02
Ей на това му се казва добра новина, макар че още от сутринта си личеше, че времето и днес ще е много приятно и топло, тъй като дори рано сутринта бе приятно и топло.
2 Kamen Lalev 21.01.2013 | 08:57
навън е чуднично от сутринта, надявам се, че повече няма да има ниски температури и снегове
1 Калина Галинова 21.01.2013 | 08:09
Мен така много ме кефи времето и искам да знам поне 3-4 дни преди да ни хванат пак студовете, за да се подготвя психически, че ще се мръзне отново.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.