Фирмите, ангажирани със снегопочистването, са обработили всички платна на улиците, по които се движи градския транспорт.
Обработени са и стръмни и опасни участъци.
Работата на екипите продължава и в момента, съобщиха от Столичната община.
Градският транспорт се движи по график, съобщава БТА. Затруднения поради навявания на сняг по пътното платно е имало по пътя към селата Курило и Балша.
От общината напомнят, че задължение на етажната собственост и управителите на търговски обекти е да почистят прилежащи към сградите им площи, а шофьорите трябва да излизат на пътя с автомобили, подготвени за зимните условия.