Юни най-накрая показва, че е летен месец

Ще има облаци на места, но няма да вали

по статията работи: Мая Александрова | 06.06.2014 | 06:55

Времето над Западна България ще бъде предимно слънчево, след обяд с временни увеличения на облачността, но ще остане почти без валеж. Над останалата част от страната ще бъде със значителна облачност и на места ще има превалявания - предимно слаби.

Към края на деня и над източната част от страната облачността ще започне да се разкъсва и намалява.

Вятърът ще е от северозапад - слаб, в Източна България временно умерен.

Максималните температури ще са между 23 и 28, в София около 23 градуса.

Атмосферното налягане ще е малко по-високо от средното за месеца и през деня ще се задържи почти без промяна.

Над Черноморието облачността ще е значителна. На места ще превали слаб дъжд. Ще духа слаб, временно умерен северозападен вятър. Максималните температури там ще са 23 – 24 градуса. Температурата на морската вода е 19 – 20 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2 - 3 бала.

В планините ще духа умерен, временно силен северен вятър. Облачността ще е по-значителна над масивите от Централна и Източна България, а в следобедните часове и над Западна. На места ще превали дъжд. Възможно е и да прегърми. Максималната температура на 1200 метра ще бъде 16, на 2000 метра около 9 градуса.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


37 Petar Ivanov 06.06.2014 | 20:13
За съжаление, няма Господ и сбъдване на мечти и за това, няма как да се избегне жегата над 24. Путин осра хубаво надеждата за хубаво време поне за следващите 300 години. Иначе ще бъде интересно от утре, когато адската жега се завръща дали пак екипа ще си мърмори. Нали искате жега, сега ще я имате, но да не си стоите все на климатик в офиса, в колите, апартаментите, да не се обличете с късите си полички и потничета и чехли, все пак не работите на вън и ще ви е приятно хубаво, нека на другите да им е зле и да се мъчат хората на жегата и да се потят, миришат и да им гадно, стига само на вас да ви е добре.
36 gospoja jeleva 06.06.2014 | 12:59
Какво може да се напише, при положение, че времето е скапано и ту вали, ту пече слънце, горещо после рязко се смъкват температурите и става хладко. Това мислиш ли, че се отразява добре на здравето ти и на нашето?
35 Petar Ivanov 06.06.2014 | 12:45
До 33, еми почнете и вие да пишете различни коментари, а не всеки ден едно и също нещо, и чак тогава ще почна и аз да пиша.
34 viktor viktorov 06.06.2014 | 11:40
Абе не знам какво показва юни месец, ама при мен в планината си е доста хладно и сме си още със зимните якета, та и дърва горим даже.
33 Mood Indigo 06.06.2014 | 11:35
Вече си доста скучен. Знаем те как разсъждаваш за времето, мисля че на всички читатели стана ясно. Нещо по-интересно няма ли да кажеш?
32 Никол Георгиева 06.06.2014 | 11:35
За пореден път се убеждавам, че имаш някакви проблеми, как може поп цял ден да висиш и да пишеш коментари по сайтовете? Ти нали все се оплакваш, че си на вън е жегата,а сега излиза, че никъде на ходиш, поне на мен ми се струва така.
31 Mood Indigo 06.06.2014 | 11:33
НЕ знам, ама навън си е голям студ!! Вали и си ме с якета и блузи и вече взе много да ми писва от това навъсеното време! Искам Слънце!
30 Старата Госпожа
Този коментар е маркиран като неуместен.
29 Старата Госпожа 06.06.2014 | 10:48
Прогнозите за време уж са добри, ама на вън отново има облаци и те стават все по - дъждовни, дано не завали някакъв дъжд, че ми писна .
28 Умно Пипе 06.06.2014 | 10:46
Днмес го гледам, че максималните щели да бъдат 25. Къде е това питам?? Щпото тука сме си по якета и пуловери! Никога няма да кажеш, че е юни, ако не знаеш!
27 reni angelova 06.06.2014 | 10:31
Това вече е много хубава новина. Има облаци наистина, но се радвам, че поне няма да вали, а пък и не е студено.
26 fernando pineda 06.06.2014 | 10:30
Така и не мога да разбера каква ти е целта?
25 чичо съби 06.06.2014 | 10:28
Времето днес се очертава да бъде доста по - добро от предишните дни . Това може само да ни радва, дано наистина мине без дъжд днес .
24 Petar Ivanov 06.06.2014 | 10:26
Не казвайте време и градуси, защото е голяма разликата, иначе от към градуси идеално за периода май- 22 септември е именно мин.7-9 и макс 24-26, като задължително да вали поне 1 ден в седмицата и да има всеки ден поне 50% облачност и вятър м/у 1 до 3м/с, това са идеалните градуси. Момент, т.н от ваш лошо време е единствено от миналата сряда вечерта, до тогава си беше жега и задушно време приблизително от 21 май, ако помня добре, така че тази цифра 2 седмици е излишна :). Иначе, ако сраняваме слънчево и задушно време, пред облачно и леко ветровите и приятно, разбира се че второто е за предпочитане
23 Анжелина ЖУЛИ 06.06.2014 | 10:21
Да бе, къде ис личи, като съм със зимния пуловер!! Няма никакво слънце, все едно ще идва Потопа братче! Писна ми вече!!
22 опитен ловец 06.06.2014 | 10:14
Аз мога да ти кажа, че вкъщи имам 2 климатика и лятото ги пускам само в най-големите жеги. Ти какво време искаш да бъдеш навън, ако не е тайна? Такова каквото е през последните 2 седмици ли?
21 Petar Ivanov 06.06.2014 | 10:09
Иначе, както и очаквах и днес, пак екипа е недоволен което е разбираеми, даже очакваш вече да има поне 30 коментара, но ме разочаровахте в това отношение, въпреки че жегата пак започва от днес
20 нелепо съвпадение 06.06.2014 | 10:09
Много ще се радвам ако времето днес се оправи, само, че като гледам облаците на вън си мисля сериозно, че и днес няма да ни се разминат валежите .
19 Petar Ivanov 06.06.2014 | 10:08
Дойде жегата, и сега ще започнете да мрънкате, че пък ви е горещи на екипа, разбира се ако не си включите климитака и увас и в офиса, другите хора да се мъчат, важното на определени хора да им е добра, на другите да им е зле.
18 Petar Ivanov 06.06.2014 | 10:06
За разлика от вашия екип, не влизам през десетки профили да коментирам и да ми цъкате само на намен, за това че ви казвам истината, иначе дали по случайност се сбъркали и сте си дали на 2 коментара 2 - си е изцяло ваш проблем, а може и да се намерил и още един здравомислещ човек.
17 david copperfield 06.06.2014 | 10:05
За момента времето е такова, така че свиквайте. Ще видим оттук насетне какво ще се случва. Започва да става все по-интересно и по-интересно.
16 опитен ловец 06.06.2014 | 10:05
Така си беше наистина, няма спор в това. Ще видим в крайна сметка какво ще е положението и занапред. Никак не са добре нещата...
15 Бандата наОушън 06.06.2014 | 10:04
Така като гледам времето навън, то си вали и при това доста стабилно. Ще видим какво ще го бъде положението оттук насетне наистина.
14 Батко съссладко 06.06.2014 | 10:04
Би било добре наистина, но за момента са така нещата, че едва ли ще има някаква промяна. В крайна сметка колкото по-скоро се оправят нещата, толкова по-добре.
13 david copperfield 06.06.2014 | 10:03
Да видим в крайна сметка как ще се развиват нещата оттук насетне. Няма спор, че започва да става все по-интересно и по-интересно.
12 опитен ловец 06.06.2014 | 10:03
Юни е добър месец и не са толкова горещи температурите, но дойде ли юли, гледай какво става само :). Определено летните жеги наближават и то доста.
11 Бандата наОушън 06.06.2014 | 09:59
"Ще има облаци на места, но няма да вали" - Ще видим как ще протекат нещата оттук насетне. Има време да се затопли това време и би било хубаво да е по-скоро.
10 Батко съссладко 06.06.2014 | 09:58
Петре, днес гледам си обикалял статията по два пъти, защото има потребители с по 2 минуса :). Толкова ли ти е интересно да го правиш? Да не би да имаш фетишче да цъкаш минуси?
9 tiha paranoq 06.06.2014 | 09:44
Направо се бях загрижил сериозно за това време . В последните 10 дена валеше всеки ден и нямаше изглед изобщо да се оправя .
8 Яна Киркова 06.06.2014 | 09:25
Страхотна новина,тъкмо малко да падне нивото на водоемите.
7 uchtiviq los 06.06.2014 | 09:24
да не повярва човек, гледах сега в синоптик.бг,че следващите 10 дена всеки ден ще превалява, кое е истина ще разберем ден за ден.
6 крива вежда 06.06.2014 | 09:19
Прогнозата уж е по - добра днес, но така като гледам, на вън пак са се оформили облаци и мисля, че не е изключено да завали дъжд .
5 трендафил въжарски 06.06.2014 | 09:12
има си облаци като гледам
4 Elica Veleva 06.06.2014 | 08:55
Крайно време беше да се усети че е лято. Откога го чакаме това слънчице, стига вече дъждове. Не се издържа повече
3 empty world 06.06.2014 | 08:46
Най - накрая днес ще има слънце и няма да вали дъжд . От кога чакам този момент . Последните 10 - тина дни бяха ужасно дъждовни .
2 Пламена Христова 06.06.2014 | 08:44
Ехе за първи път от не знам си колко дни чета, че дори и да има облаци няма да вали, обаче тази сутрин пръскаше леко, надявам се, че най-накрая приключиха валежите и ще усетим лятото.
1 Jana Kirova 06.06.2014 | 08:34
Дано вече да се свършва с тези валежи и студеното време, лято е вече, а по нищо не си личи, друга година през юни ходехме по тениски, а сега с якета.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.