Времето остава облачно в цялата страна

Атмосферното налягане все още е близко до средното за месеца

по статията работи: Елена Кирилова | 12.02.2013 | 07:02
Времето остава облачно в цялата страна
iNews/Радила Радилова

Облачността над страната ще бъде разкъсана, предимно средна и висока над западната половина на България, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН.

Слаб вятър от юг-югоизток ще духа в източните райони, а максималните температури в страната ще достигнат 5-10 градуса.

Атмосферното налягане ще остане близко до средното за месеца, така че не се очакват големи промени в него.

Времето в планините ще е предимно облачно, като в повечето високи райони облачността ще е разкъсана, докато над масивите в западната половина на страната ще е значителна. На 1200 метра температурата ще достигне максимум 3 градуса, а на 2000 метра - минус 3 градуса.

Разкъсана облачност се очаква над Черноморието. В следобедните часове тя ще стане по-значителна и ще духа слаб вятър от югоизток. Максималните температури ще са около 8-10 градуса. Вълнението на морето е слабо, а температурата на морската вода ще варира от 6 до 7 градуса.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


19 Katrin Velinova 12.02.2013 | 14:19
Да и с мен е така. Когато е слънчево и настроението ми е слънчево
18 Nevena Radulova 12.02.2013 | 13:03
Денят ми се струва безкраен, когато е облачно. На всичкото отгоре трябва да се работи и на изкуствена светлина.
17 Жустин Бибер 12.02.2013 | 09:51
Пак е добре, имайки предвид че прогнозите бяха за студове от сорта на 15-20 градуса, но с един минус отпред.
16 Георги Георгиев 12.02.2013 | 09:50
Миналата година помня,че по това време имаше сняг, сега е приятно и топло, не виждам що можем да се оплакваме.
15 miglen cholakov 12.02.2013 | 09:44
еми няма как все пак е зима , колкото и да не си личи по топлото време :))
14 Пламен Панайотов 12.02.2013 | 09:30
Облачността над страната ще бъде разкъсана - ха дано пък по обяд малко слънце да се покаже - никой няма да му се разсърди според мен :))))
13 дрезгав глас 12.02.2013 | 09:15
То е такъв сезонът. Дано поне уикендът да е по-хубаво временцето, отколкото е сега - аз ще се радвам откровено много на едно такова стечение на обстоятелствата.
12 qnko qnev 12.02.2013 | 09:13
Да, но не очаквам от тук нататък да бъде много лошо времето.
11 qnko qnev 12.02.2013 | 09:11
Студено си е било през нощта, след като ключалките на колата ми бяха замръзнали и тази сутрин. Сега вече има Слънце.
10 кученцето пиджи 12.02.2013 | 09:07
Каквото е времето - такова ще го търпим в крайна сметка, това е положението! Да не забравяме, че сме едва средата на месец февруари и малко е трудно да очакваме 15-20 градуса на вън :)
9 Една Българка 12.02.2013 | 08:55
Така си е, те вече май се ориентират към идяане насам:) Макар, че е още раничко според мен;)
8 Beautiful Mind 12.02.2013 | 08:55
И тука изпече Слънчо! :) Много яко!! :)
7 Raina Knqginq 12.02.2013 | 08:55
Не ми напомняй, тракаха ми зъбите постоянно!
6 Една Българка 12.02.2013 | 08:54
Аз вече чакам пролетта! Не че март месец не е пак студен и променлив, но вече така съм се настройла и настроението ми значително се подобрява.
5 Beautiful Mind 12.02.2013 | 08:54
Времето е ок, щом февруари го караме толкова мек и без сняг почти...няма от какво да се оплакваме.
4 Старата Госпожа 12.02.2013 | 08:51
Днес да ви кажа не съм гледа термометъра ама на усещане си беше доста студеничко сутринта, да не кажа, че ми напомни студовете от средата на декември.
3 tatqna ivancheva 12.02.2013 | 08:50
Какви облаци,тук е такова слънце,вярно че е се усмихва през зъби,но е слънчево,а не облачно и депресиращо!
2 Masha Orso 12.02.2013 | 08:47
Облачно, но пък за сметка на това не е мразовито, а напротив - доста приятно време и пролетни птички вече се чуват, кокичета има по градинките...
1 Минка Кавалджиева 12.02.2013 | 08:21
Днес е значително по-хладно, чак непреиятно хладно. И все пак е за предпочитане в сравнение с миналата година по това време какво беше.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.