Димитър Бербатов блесна с коледен хеттрик в Англия

Българският нападател се разписа три пъти за разгрома с 5:0 над Уигън, а "червените дяволи" настигнаха Манчестър Сити в челото на класирането

по статията работи: iNews.bg | 26.12.2011 | 19:50

Димитър Бербатов напомни по прекрасен начин за възможностите си и реализира хеттрик за успеха на неговия Манчестър Юнайтед с 5:0 над Уигън в двубой от 18-ия кръг на Висшата лига. Сблъсъкът се изигра на "Олд Трафорд" в Манчестър, а за Димитър Бербатов това бе общо пети хеттрик във Висшата лига на Англия до този момент. И първият, който включва успешно изпълнение на дузпа. Освен българина, в мрежата на "латикс" се разписаха още Джи-Сунг Парк и Антонио Валенсия, а гостите от Уигън останаха и с човек по-малко в края на първата част.

Две попадения за Манчестър Юнайтед и един червен картон бе неприятната равносметка за "латикс" през първите 45 минути. Джи-Сунг Парк и Димитър Бербатов се разписаха в мрежата на Ал Хабси, а Конър Самън бе изгонен пресилено за удар без топка срещу Майкъл Карик. С оглед на всичко това, двубоят вече изглеждаше предрешен, макар и след само полувреме игра. Кореецът откри още в 8', а постепенно стигна и до 42', когато Бербатов реализира във втори пореден мач от Висшата лига. Българинът овладя центриране на Дарън Гибсън и от близка дистанция прониза Ал Хабси за 2:0.

През втората част последваха нови три попадения в мрежата на Уигън, две от които бяха дело на благоевградчанина. В 58' Димитър Бербатов отбеляза своя втори гол в сблъсъка и общо трети във Висшата лига за този сезон. Луиш Антонио Валенсия намери българския таран около границата на наказателното поле, като последва матиращ за отбраната на "латикс" ход. Бербатов по брилянтен начин обработи топката с гръб към вратата, обърна се на сто и осемдесет градуса и с десния крак я заби под гредата - 3:0.

В 75' Луиш Антонио Валенсия покачи на 4:0 със силен изстрел в долния ляв ъгъл, а малко след това дойде и моментът на Димитър Бербатов. В 77' Джи-Сунг Парк бе съборен от Алкарас, което и доведе до дузпа в полза на Юнайтед. Бербатов получи възможност да оформи хеттрика си, като българската деветка на домакините не сбърка, оставяйки Ал Хабси без реакция - 5:0.

За щастие на Уигън и техния мениджър Роберто Мартинес, до края нови голове в мача нямаше. Това и позволи на Манчестър Юнайтед да се изравни по брой точки с градския съперник Манчестър Сити - по 45, след като днес "гражданите" стъпиха накриво при визитата си на Уест Бромич Албиън, завършвайки при равенство 0:0. Сити обаче разполага с по-добра голова разлика, което и оставя водения от Роберто Манчини състав на лидерската позиция.

Отборът на Челси пък записа разочароващо равенство 1:1 при домакинството си на Фулъм в друга среща от 18-ия кръг, което и остави "сините" на 11 точки зад двата клуба от Манчестър. Хуан Мата откри за домакините, но Клинт Демпси изравни за водения от Мартин Йол състав. До края Челси осъществи натиск пред вратата на "котиджърс", но стражът Дейвид Скотдейл се оказа непробиваем.

Мърсисайдският колос Ливърпул поднесе нова порция разочарование на своите привърженици, след като днес "червените" записаха второ поредно равенство в английската Висша лига. Дни след ремито срещу Уигън на "Ди Дабълю Стейдиъм", днес Ливърпул достигна единствено до реми 1:1 с последния в таблицата Блекбърн на своя "Анфийлд". Чарли Адам си отбеляза автогол в края на първата част, а Макси Родригес изравни в началото на втората. Голямата новина обаче бе завръщането на капитана Стивън Джерард, който започна от резервната скамейка и влезе в игра двадесет минути преди края.

Тимът на Болтън допусна 14-а загуба от началото на сезона в Премиършип, след като днес "тротърс" претърпяха домакинско поражение с 0:2 от Нюкасъл на своя "Рийбок Стейдиъм". За гостите пък това бе първа победа от пет мача насам. Българският национал Мартин Петров отново получи доверието на своя мениджър Оуен Койл, изигравайки пълни 90 минути за Болтън. Крилото бе сред най-активните футболисти на домакините, но не успя да помогне на Уондърърс за избегнат загубата.

И двата гола за "свраките" паднаха през вторите 45 минути, когато Нюкасъл нанесе два смъртоносни удара в разстояние на само две минути. Хатем Бен Арфа откри за гостите в 69', а Демба Ба удвои в 71', с което и съвсем доближи своя тим до крайния успех.