Спасиха ранено сърне

Предполага се, че сръндакът е пострадал при опит да прескочи ограда

по статията работи: Андриян Георгиев | 24.01.2012 | 16:32  2 Виж всички снимки

В Старозагорско спасиха млад сръндак, попаднал в района на Втора Тунджанска лека пехотна бригада тази сутрин (24 януари), съобщават от общината.

На зазоряване дежурният във военното формирование е подал сигнал за животното, което е лежало в безпомощно състояние близо до стадиона на поделението. Военните го преместили на топло и безопасно място и започнали да търсят помощ от различни институции и неправителствени организации.

Предполага се, че сръндакът е пострадал при опит да прескочи ограда.

На мястото е отишъл управителят на зоопарка доц. д-р Радослав Михайлов, който констатирал тотална фрактура на десния заден крак. Раните по главата са в областта на роговите израстъци и вероятно са наранявания при усилията на сръндака да се изправи, е заключението на специалиста. Д-р Михайлов е транспортирал животното до клиниките на Тракийския университет в Стара Загора. 

Сръндакът, който е на около 2 години и тежи 18 кг, веднага е въведен в операционна зала. Специалистите от екипа на доц. Михаил Паскалев са потвърдили изводите от първоначалния преглед, като са уточнили, че счупването е предизвикано от тежък масивен удар. Те е трябвало да решат дали да ампутират крайника или да се направи операция за възстановяване с пластика. Избран е вторият вариант.

Засега животното остава под наблюдение в клиниката, после вероятно ще бъде преместено в зоопарка, уточни д-р Радослав Михайлов, цитиран от БТА. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


22 Aleksis Son 25.01.2012 | 08:53
То, душицата, е толкова уплашено сигурно :)
21 Aleksis Son 25.01.2012 | 08:46
Ама не е малко, за да му казват "сърне".
20 Aleksis Son 25.01.2012 | 08:40
То като го гледам направо си е голяма сърна, щото съм виждам малко сърне - нищо подобно.
19 Mer Zlatkova 24.01.2012 | 19:33
Много красиви животни са.
18 Mer Zlatkova 24.01.2012 | 19:31
За какво им да го спасяват в такъв случай?!
17 Valeri Cvetkov 24.01.2012 | 19:09
16 Valeri Cvetkov 24.01.2012 | 19:09
Специално са сърните ми е жал и то много има нещо в очите им
15 мистерия финикова 24.01.2012 | 19:05
дано не го направят сега на суджуци
14 stupid cupid 24.01.2012 | 19:02
такава е нашенската действителност.
13 Victoria Peshev 24.01.2012 | 18:45
Втората е май. След новината за завръщането на благородните елени в Родопите.
12 Victoria Peshev 24.01.2012 | 18:43
Докато едни отстрелват сърни, други спасяват...
11 zlobna kobra 24.01.2012 | 18:34
така е има свестни хора
10 zlobna kobra 24.01.2012 | 18:34
Браво толкова е красиво
9 Емилия ОтЛьонеберя 24.01.2012 | 18:34
браво, душица
8 Diana Nenova 24.01.2012 | 18:29
Имало и съвестни хора в тази държава! Браво, че са се погрижили за горкото животно.
7 Nora Martinova 24.01.2012 | 17:49
Душичка !
6 Милена Стоилова 24.01.2012 | 16:58
ох, милата животинка
5 Батко съссладко 24.01.2012 | 16:53
Да е живо и здраво сърнето :).
4 черното влечуго 24.01.2012 | 16:52
Ето такива новини искаме да четем.
3 David Hayemaker 24.01.2012 | 16:52
Една добра новина за 2012 година!
2 Батко съссладко 24.01.2012 | 16:52
Голям сладур е :).
1 Hristo Samov 24.01.2012 | 16:42
Браво на хората, които са го спасили и на докротите, че са избрали възстановяване с пластика пред ампутацията на крайника. Да е живо и здраво и да се оправи бързо.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.