Ученици станаха полицаи

Техни наставници станаха служителите на РУП-Кирково

по статията работи: Кремена Бедерева | 20.03.2012 | 11:12
Ученици станаха полицаи
пресцентър МВР

Полицейското управление в Кирково посрещна четирима ученици по инициатива на фондация "ДЖУНИЪР АЧИЙВМЪНТ" - България.

Полицаите за трета година са домакини на популярната проява "Мениджър за един ден", която се провежда в над 100 държави по целия свят, съобщават от МВР.

Учениците, които влязоха в РУП-Кирково, са единадесетокласници от СОУ "Н.Й.Вапцаров” в село Бенковски, техен ръководител е учителката Милка Хашимова. Двете момчета Енес Байрям и Айхан Хасан са разпределени да изпълняват функции на инспектор от Детска педагогическа стая, а момичетата Каролина Рушанова и Петя Кехайова поемат като "полицейски инспектори” към участъка в село Бенковски.

През целия ден децата следиха работата на своите наставници и наблюдаваха как преминава един работен ден. Момчетата заедно с действащия инспектор от Детска педагогическа стая в полицейското управление пътуваха до село Чорбаджийско, за да доведат непълнолетен, който е свидетел по досъдебно производство.

Учениците проявиха голям интерес към своята "работа” в полицията и може би някои от тях са избрали своята бъдеща професия. Всъщност това е и целта на акцията, която се организира под надслов  - "Да предадем опит, който да вдъхнови младите хора в България и да им помогне да направят бъдещ успешен старт”.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


32 известна личност 20.03.2012 | 15:24
31 властен олигарх 20.03.2012 | 15:24
Определено тук към полицията хората нямат толкова респект, както е в чужбина например.
30 Средновековен Рицар 20.03.2012 | 15:22
Само новите биха променили системата.
29 известна личност 20.03.2012 | 15:22
Доста от тях ще искат да станат полицаи след това.
28 властен олигарх 20.03.2012 | 15:21
По-добре полицаи, отколкото престъпници.
27 Средновековен Рицар 20.03.2012 | 15:19
Много добра инициатива.
26 novi horizonti 20.03.2012 | 14:12
хубаво е че имат желание
25 Milo Rad 20.03.2012 | 14:02
Детските фондации пак тръгнаха да трошат пари за измислени програми.
24 Дара Арнаудова 20.03.2012 | 14:01
По-скоро има негласен такъв за професии, които не са препоръчителни. Общо взето всички професии са включени в него.
23 Дария Божилова 20.03.2012 | 13:59
Но какъв опит могат да придобият за един ден? Това е нелепо.
22 Стан Бисеров 20.03.2012 | 13:58
бъдещ успешен старт... в системата на МВР. Да, да!
21 SloMo disco 20.03.2012 | 12:43
свикнали са да :) участвали са в няколко шоу-програми и ги дават всеки ден по телезията! вие май така си карате!
20 Romina Aleksandrova 20.03.2012 | 12:13
Нещо ново ги очаква, а и може да не са свикнали с медийното внимание.
19 Romina Aleksandrova 20.03.2012 | 12:12
да не би да има списък със забранените професии?!
18 incasejust incasejust 20.03.2012 | 12:12
миличките колко стреснати изглеждат!
17 Коста Николов 20.03.2012 | 11:46
Хайде точно да не избират баш тази професия, а?
16 Коста Николов 20.03.2012 | 11:43
Допада ми само идеята "Мениджър за един ден".
15 Коста Николов 20.03.2012 | 11:41
Занимавате се с глупости - има време още! Като искат - ще станат полицаи, ама е неблагодарна професия!
14 Вяра Антонова 20.03.2012 | 11:37
няма лошо да се ориентират кариерно, още по време на училище!
13 Sisunka Mitevska 20.03.2012 | 11:37
Да си полицай не е особено престижна професия у нас, за съжаление!
12 празен ум 20.03.2012 | 11:36
Дано наистина да са се запознали с работата, а да не е било само за отбиване на номера.
11 Poli Geerhart 20.03.2012 | 11:29
Така е, както и младите хора да имат възможност да се консултират с някого относно професионалната си ориентация.
10 zlobna kobra 20.03.2012 | 11:29
Така е преди години когато започна тази инициатива нямаше желаещи , но сега все повече фирми се включват
9 zlobna kobra 20.03.2012 | 11:27
Прекрасна инициатива е това и е доста интересна за младежите
8 Kristina Pavlova 20.03.2012 | 11:26
Тази инициатива е много хубава :) И е добре, че всяка година обхваща все повече фирми и институции :)
7 печено агнешко 20.03.2012 | 11:23
дано! и да е за по-добро
6 Рени Чен 20.03.2012 | 11:23
Нека опитат може да им хареса, по-добре е човек така да избере професията си, отколкото да стреля на сляпо.
5 Angel Gergov 20.03.2012 | 11:19
Дано някои от тях да станат бъдещи добри полицаи,но не като повечето от сегашните,които са под всякаква критика :)
4 SloMo disco 20.03.2012 | 11:17
чудесна инициатива, за да може най-малкото децата да имат поне малко повече респект към полицията
3 печено агнешко 20.03.2012 | 11:16
горките деца
2 Павел Николов 20.03.2012 | 11:15
Чудесна инициатива!
1 Големият Брат 20.03.2012 | 11:14
Това е много хубаво. Трябва децата да се запознаят с нещата от близо и може да се окаже, че точно това е тяхното призвание.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.