Нужни са общо 2400 души в атомната електроцентрала в Чернобил, а сега тези 100 заложници, което е всъщност една нощна смяна, вършат работата за целия персонал
Той изрази и личното си мнение, че най-добрата алтернатива на газа е водородът и в следващите 4-5 години България трябва да развие това производство - "в началото на локално ниво"