Източват горивото от "Мопанг"

Водолазите предварително маркираха носа и кърмата на кораба

по статията работи: Ани Романова | 13.09.2018 | 11:05
Източват горивото от "Мопанг"

От "Изпълнителна агенция "Морска администрация" разпространиха кадри от първите количества гориво източени от поптъналия кораб "Мопанг" в нефтосъбирача "Русалка".

"Мопанг" е товарен кораб тип Sub Boats. Построен е от корабостроителницата Submarine Boat Co в Нюарк, Ню Джърси през 1920 г. Той потъва на 30 юни 1921 г., след като попада на мина в района на Бургас.

В процеса на операцията по източване бяха монтирани котви, осигуряващи точното позициониране на специализиран водолазен кораб и "Мопанг".

Водолазите предварително маркираха носа и кърмата на кораба, картираха корпусът, взеха проби от нефтения продукт, направиха отвори по корпуса и подводен монтаж на шлангови линии.

Снимка: ИАМА


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.