Край Враца ще заработи сепарираща инсталация

Очаква се обемът на депонираните отпадъци да бъде намален с 20%

по статията работи: Филипа Тодева | 30.04.2013 | 15:36
Край Враца ще заработи сепарираща инсталация
Повече за:

Сепариращата инсталация за битови отпадъци на Регионалното депо за твърди битови отпадъци край Враца получи разрешение за ползване, съобщи кметът на общината Николай Иванов, цитиран от БТА.

Започва работата по техническото задание за обществена поръчка за избор на организация, която да управлява сепарирането на отпадъците на територията на депото.

Общината разчита да намали разходите и осигури допълнителни средства за допълнително инвестиране в механизация, за сметосъбиране и за поддръжка на регионалното депо, както и

да се намали такса "битови отпадъци" за гражданите и за бизнеса, посочи кметът на Враца.

Предварителните очаквания са, след като започне работата на съоръжението, обемът на депонираните отпадъци да бъде намален до 20%.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


6 raliza gospodinova 30.04.2013 | 16:13
Това ще бъде добре. Дано да успеят да го направят.
5 Старата Госпожа 30.04.2013 | 16:02
Очаква се обемът на депонираните отпадъци да бъде намален с 20% - това е добре. Надявам се и други градове да си направят подобна сепарираща инсталация.
4 кученцето пиджи 30.04.2013 | 15:58
Някой има ли си представа каква е тази сепарираща инсталация за битови отпадъци и дали е правена с пари от някоя от европейските оперативни програми на съюза.
3 Владислав Поповски 30.04.2013 | 15:54
Дано успее този проект!
2 Marieta Jeleva 30.04.2013 | 15:50
цялата страна, че и целия свят има проблем с отпадъците, дано поне в региона той да бъде частично реше н.
1 Хубавата Елена 30.04.2013 | 15:50
Дано да заработи наистина .

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.