Произвеждат метан от бира

Американска пивоварна вече използва новаторския метод

по статията работи: Нели Минчева | 17.02.2011 | 14:21

Изобретение на американския иноватор Ерик Фич показва, че бирата спокойно може да се използва за получаването на електроенергия. Или поне остатъчният продукт от производството й.

Фич е патентовал устройство, което използва остатъчни продукти от пивоварската каша, за да произвежда метан.

Изобретението действа на базата на анаеробен процес, като произвежда метан при процеса на правене на бира. То използва директно остатъчен хмел, ечемик и мая, като всъщност върши две полезни неща в едно – произвежда газ и рециклира отпадъците на пивоваря.

Устройството на Фич се ползва успешно в Magic Hat Brewing във Върмонт, САЩ, пише АП. То е високо 14 метра, произвежда 200 кубични метра газ в минута и струва 4 млн. долара.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


4 Петър Сарафов 17.02.2011 | 16:36
Не сте права, г-жо Григорова, метанът е за предпочитане пред сега използваните горива и ако има заплаха за Човечеството от количеството му, това е, защото то не го използва ;)
3 Sonya Grigorova 17.02.2011 | 15:54
г-н Сарафов, вие сте най-жертвоготовния човек, който имам удоволствието да познавам. Заради такива като вас обаче количеството произведен метан започва стремглаво да заплашва съществуването на Човечеството! :-P
2 Петър Сарафов 17.02.2011 | 15:10
Отивам да се жертвам за благото на Човечеството, като изпия една биричка, за да осигуря остатъчни продукти за производство на метан :)))
1 Аспирин Спиридонов 17.02.2011 | 14:30
Кощунство. Светотатство. Варвари! Мародери! ВЪН! ВЪН! Закривай!

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.