Семейство англичани популяризира резервата Сребърна с графити

Най-голямата любов на британците е българската природа

по статията работи: Теодора Кокаланова | 07.05.2014 | 16:35

Семейство англичани рекламира по нестандартен начин резервата Сребърна и българската природа. Британците превърнаха дома си край уникалното езеро не само в център за туристи, но и в открита галерия на родната флора и фауна.

Заедно със съпругата си Джери, Майк идва в България преди осем години. Въпреки че са обиколили целия свят, запленени от птичето богатство и красотата на езерото Сребърна, остават тук. Впечатлени от потока от туристи, които идват в резервата, но разочаровани заради неработещия музей, семейство Блек решава да превърне къщата си в Сребърна в посетителски център.

"Целта ни е да рекламираме природното богатство не само на Сребърна, но и птичето богатство в Бургас, Шабла и Русенки Лом", обяснява Майк Блек. Затова британците се решават на още по-нетрадиционна стъпка. Ангажират майстори на графитите, които с помощта на спрея превръщат дома им в огромна рекламна брошура. "Идеята е да се акцентира на биоразнообразието на езерото Сребърна", споделя художникът Венцислав Йосифов.

По думите на автора на идеята Майк колкото повече хора посетят информационния център и останалите природни забележителности, толкова възможността да повлияем върху отношението на политиците и техните решения за опазване на околната среда е по-голямо, информира Нова телевизия. Британците са решени завинаги да останат в България. Причината-голямата им и вечна любов към българската природа. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


3 Rosi Marinova 07.05.2014 | 16:58
Браво на хората,даже и не оценяваме какво имаме.
2 Rosi Nikolova 07.05.2014 | 16:47
те наистина са много влюбени в природата ни
1 трендафил въжарски 07.05.2014 | 16:38
много забавно живеят тия

ТВ програма

Кино

  • Сега Телепазарен прозорец
  • 16:00 Бързо, лесно, вкусно
  • 16:30 Светът и ние
  • 16:55 България в 60 минути с Мариана...
  • 18:00 По света и у нас
  • 18:30 Още от деня коментарно предаване
  • 19:00 Последният печели...
  • 20:00 По света и у нас
  • Сега Премиера: "Плен" - сериал, с.1,...
  • 16:00 Премиера: "Моите братя и сестри" -...
  • 17:00 bTV Новините
  • 17:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 18:00 "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 "Кой да знае?" - куиз шоу с водещ...
  • 22:15 "Помниш ли текста?" - музикално шоу...
  • Сега "Лабиринт към щастието" (премиера)...
  • 16:00 Новините на NOVA
  • 16:10 "Пресечна точка" - публицистично шоу
  • 17:00 "Семейни войни" (нов сезон) -...
  • 18:00 "Сделка или не" (премиера) -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Hell’s Kitchen България" (нов...
  • 22:00 "Йелоустоун" - сериал, сезон 1
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.