Ще ни залее ли Дунав?

Нивото на реката продължава да се покачва

по статията работи: Елена Кирилова | 05.06.2013 | 10:48

Нивото на река Дунав в българския участък е в рамките на нормалното за сезона.

Това твърди шефът на дирекция "Хидрология и хидрометеорология” към Изпълнителна агенция "Проучване и поддържане на река Дунав” Константин Яломов, цитиран от агенция "Фокус”.

Повишение на нивото на реката може да се очаква едва след като високата вълна, породила се в горен Дунав, стигне до Сърбия.

Яломов смята, че в България няма опасност от заливане на населени места и значими стопански обекти.

По-сериозното покачване ще започне на 9-10 юни. Ще бъдат залети някои острови и ниски части от речната тераса. Това е ежегодно явление и не представлява опасност за населението, твърди експертът.

През последното денонощие най-голямо повишение на нивото на реката е регистрирано в Лом и Оряхово, където то се е качило с 19 см. В Никопол и Свищов нивото се е повишило съответно с 18 и 17 см.

Значителен спад има при Ново село, където нивото е с 15 см надолу.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


16 Kalina Boqnova 05.06.2013 | 18:46
надявам се, че няма да стане или поне няма да е сериозно.
15 kolj kolev 05.06.2013 | 14:19
Да не се случва преливане на Дунава, че не ми се мисли.
14 Suzi Quatro 05.06.2013 | 13:11
А бе ние сме си доста привилегировани от това наше разположение :)
13 Дивна Селчева 05.06.2013 | 13:11
Няма опасност според мен.
12 Силви Милви 05.06.2013 | 13:10
Едва ли ше ни залее. Имаме високи диги, въобше отново сме облагодеталствани от към георграфско разположение.
11 Suzi Quatro 05.06.2013 | 13:10
Дано ни залее!! Поне някои червени боклуци има шанс да се издавят!
10 Катерина Мушкова 05.06.2013 | 12:26
Това е доста притеснително .
9 трендафил въжарски 05.06.2013 | 12:13
е, защо се покачва, нали спряха дъждовете
8 Жустин Бибер 05.06.2013 | 11:31
Това звучи наистина обнадеждаващо на фона на водният ад, който цари в момента в Централна Европа заради проливните дъждове.
7 нелепо съвпадение 05.06.2013 | 11:25
Ами да сладат чувалите с пясък, щом е започнало да става опасно. Само така ще може качествено да се спре веодата.
6 filip hristov 05.06.2013 | 11:19
аз до колкото разбрах целия месец го дават да вали , така че е притеснително като цяло
5 Ivan Minchev 05.06.2013 | 11:17
Нивото на реката продължава да се покачва - не мисля, че ще има залети населени места, но ако нещата станат критични трябва да се обезопасят районите на поречието.
4 sara carter 05.06.2013 | 11:13
Покрай тези чести валежи нормално да ес покачи нивото на реката. Но не ми се вярва да се стигне до там че да ни залее.
3 Krist Novoselic 05.06.2013 | 11:07
Няма да се учудя, ако заради поройните дъждове някой стените на Дунав, които се намират на българска територия вземат, че прелеят. Трябва да се окрепи.
2 Liubo Lilov 05.06.2013 | 10:52
След като експертите твърдят, че няма опасност за българското население, значи за момента трябва да бъдем спокойни, дано реката да не прелее, след неделя казаха, че дъждовете ще спрат и времето ще е топло и слънчево за сезона.
1 Теодора Динева 05.06.2013 | 10:49
Дано не ни залее все пак.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.