Слана съсипа костилковите плодове

Реколтата от череши щее много слаба

по статията работи: iNews | 31.03.2019 | 12:59

"Реколтата тази година от тези плодове или няма да я има, или ще бъде критично слаба”, сигнализира Красимир Кумчев, известен в цялата страна агроконсултант, предаде кореспондентът на БГНЕС в Пловдив.

В по-голямата част от страната реколтата е обречена.

"Мисля си как реагират политиците при наводнения и земетресения например- изсипват се на място с ботуши, дъждобрани и всички останали атрибути, с което да ни покажат загрижеността си. Медиите, разбира се, и те са там! Това, което ни се случи вчера сутринта е по- трагично!”

Трудът на овощарите е незащитен, става ясно от позицията на Красимир Кумчев. Те не могат да застраховат градините си от щети, настъпили от събития преди 20 април, това е условието на застрахователите и то не се променя въпреки многократно поставяните искания. Застраховки на овощни градини могат да се сключват само след тоя срок, а всъщност сланите падат преди него. И така- тази година ще купуваме много скъпи череши, праскови, кайсии и вишни, ако изобщо ги има. А овощарите ще пресмятат щетите си и ще размислят дали не е крайно време да се откажат. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.