Плащат 21,4 млн. лв. за заплати и осигуровки на изборните комисии

За отразяване на вота БНТ, БНР и БТА получават съответно 500 000, 200 000 и 100 000 лв.

по статията работи: iNews.bg | 27.08.2015 | 18:21
Плащат 21,4 млн. лв. за заплати и осигуровки на изборните комисии

Правителството одобри план-сметката за разходите по подготовката и произвеждането на местните избори и националния референдум на 25 октомври тази година. Необходимите средства за есенния вот 2 в 1 възлизат на 50,551 млн. лв., 37 млн. лв. от които са предвидени за организационно-техническите дейности, които Министерски съвет трябва да извърши. Това съобщиха от правителствената пресслужба сред днешното неприсъствено заседание на кабинета.

От 37-те млн. лв. - 21,4 млн. лв. са планираните разходи за заплати и осигурителни вноски на членовете на общинските и секционните избирателни комисии на 25 октомври. Разходите са само част от предвидените за провеждането на местния вот и референдума през есента. В тази сума са заложени и средства за логистично осигуряване на изборния процес, в това число и за отпечатване на хартиените бюлетини, осигуряване на устройствата за машинно гласуване, консумативите и т.н.

На ЦИК ще бъдат преведени общо 6,2 млн. лв., като от тях 4,150 млн. лв. са за материално-техническо осигуряване и обработка на резултатите, 300 000 лв. - за възнаграждения и осигурителни вноски на заетите по граждански договори, 1 млн. лв. - за разходи за медийни пакети за партии, коалиции и инициативни комитети, а 750 000 лв. са за разяснителна кампания за правата и задълженията на гражданите и за начина на гласуване.

4 млн. лв. са предвидени за МВР за полицейска охрана на изборите, а Главната дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване" към Министерството на регионалното развитие и благоустройството ще получи 1 млн. лв.

За организирането на изборите в чужбина Министерството на външните работи ще получи 1,5 млн. лв., а Министерството на образованието и науката – 16 000 лв., за ползването на училищната база.

Към бюджетите на БНТ, БНР, БТА и Сметната плата пък ще бъдат отделени съответно 500 000 лв., 200 000 лв., 100 000 лв. и 35 000 лв., става ясно от съобщението на Министерски съвет.  


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега България в 60 минути с Мариана...
  • 18:00 По света и у нас
  • 18:30 Още от деня коментарно предаване
  • 19:00 Последният печели...
  • 20:00 По света и у нас
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Следите остават
  • 21:30 В кадър
  • Сега bTV Новините
  • 17:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 18:00 "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 "Кой да знае?" - куиз шоу с водещ...
  • 22:15 "Помниш ли текста?" - музикално шоу...
  • 23:15 bTV Новините - късна емисия
  • 23:50 "Добрият доктор" - сериал, с.6,...
  • Сега "Семейни войни" (нов сезон) -...
  • 18:00 "Сделка или не" (премиера) -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Hell’s Kitchen България" (нов...
  • 22:00 "Йелоустоун" - сериал, сезон 1
  • 23:00 Новините на NOVA
  • 23:30 "ФБР" - сериал, сезон 4
  • 00:30 "Частни детективи" - сериал, сезон 4
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.