Учени създадоха първите в света клетки, които буквално убиват рака, информира в. Daily mail.
Пробивът е осъществен от японски учени от Изследователския център за алергии и имунология (RIKEN). Те твърдят, че създадените от тях Т-клетки биха могли да действат след директното им инжектиране в тялото на пациента.
Клетките убийци принципно се изолират в малки количества. Изследователите обаче се надяват, че инжектирането на повече такива обратно в организма ще "зареди ударно" имунната му система.
Японците заявяват, че са успели да създадат за пръв път Т-лимфоцити убийци, атакуващи конкретно раковите клетки. Ако откритието им бъде потвърдено, те биха могли в бъдеще да се използват в ефективна терапия.
Повече за това как е осъществено откритието можете да прочетете в Econ.bg.