Какво наследство ни остави невижданият досега порой в Бургас

Евакуираните жители на бургаския квартал "Победа" вече са по домовете си

по статията работи: Теодора Кокаланова | 07.09.2014 | 10:45

Обстановката в община Бургас се нормализира. Това заяви Веселин Василев, директор на общинската дирекция "Управление при кризи, обществен ред и сигурност". Най-пострадали при наводненията са квартал "Победа" и рибарското селище Ченгене скеле.

"За момента ситуацията се е нормализирала. Водата се е оттеглила, почти навсякъде. Хората, които бяха евакуирани от квартал "Победа" вече са по домовете си", каза още той. В Ченгене скеле рибарите продължават да разчистват последиците от поройния дъжд и да се опитват да спасят някои от лодките, ако е здрава да бъде извадена от морето.

Общината е изявила готовност при необходимост да помага на рибарите с доброволци и техника. "Засега нямаме искана помощ от тяхна страна", уточни Василев. Той допълни, че за щастие според метереологичната обстановка валежите ще спрат. 

"Обстановката в Бургаска област е нормална, няма сериозни проблеми. Няма населени места в областта, които са без ток и вода", отбеляза Димитър Христов, главен експерт "Отбранително-мобилизационна подготовка" в Областна администрация-Бургас. 

Затворен остава пътят село Росен-село Веселие, предаде агенция "Фокус". На река Ропотамо има паднал мост по обходния път Ново Паничарево-Китен-Приморско, но има направени временни мостови съоръжения и оттам се минава. Водата се е отдръпнала, пътищата обаче са разбити. От Областно пътно управление съветват водачите на автомобили да шофират с намалена скорост и внимателно. Тази нощ валежи в региона не са паднали.

Община Бургас обявява понеделник за ден на траур в памет на трите жертви на потопа в Бургас, съобщиха от пресцентъра на общината. Недялка Толева на 69 години и Камелия Желязкова на 21 години са пътували по главния път Созопол – Бургас, когато автомобилите им са били заляти от огромно количество вода в резултат на проливния дъжд. 

Тялото на 27-годишен мъж също бе открито около село Ясна поляна. Той се е удавил в река Ропотамо. За по-малко от 24 часа са се изляли 176 литра на кв. м. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Последният печели...
  • 20:00 По света и у нас
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Панорама с Бойко Василев
  • 22:00 90 години БНР - Гласът на поколения...
  • 23:30 По света и у нас
  • 23:50 Облакът Атлас игрален филм...
  • 02:45 100% будни сутрешно токшоу с...
  • Сега bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 "Кой да знае?" - куиз шоу с водещ...
  • 21:30 "Коя е тази песен?" - музикално...
  • 22:30 "От местопрестъплението: Маями" -...
  • 23:30 bTV Новините - късна емисия
  • 00:00 "Добрият доктор" - сериал, с.6, еп.5
  • 00:50 "Спирала" - сериал, с.3, еп.12
  • 01:45 "Приятели" - сериал
  • Сега Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Черешката на тортата" (нов...
  • 21:30 "Кошмари в кухнята" - риалити
  • 22:30 Новините на NOVA
  • 23:00 "ФБР" - сериал, сезон 4
  • 00:00 "Частни детективи" - сериал, сезон 2
  • 01:00 "Черният списък" - сериал, сезон 7
  • 02:00 "Врагът отблизо" - сериен филм
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.