Мира Добрева: Баба ми звънна, но аз бях пияна и не я познах

Чаровната водеща от БНТ подгря с откъс от новата си книга, която скоро ще е на пазара

по статията работи: iNews.bg | 23.02.2023 | 08:16
Мира Добрева: Баба ми звънна, но аз бях пияна и не я познах
Повече за:

Красивото топ лице на БНТ - водещата Мира Добрева пусна следния откъс от новата си книга, която скоро ще е на пазара:

- Ало, здравей, пиленце! - като да я чувам сега през слушалката на телефона. - Какво правиш?

- Здравей, кой се обажда? – питах, докато ровех в замъглените си спомени, да разбера чий е този глас.

- Ами, баба ти, бе пиленце, как кой? – съкрушено казваше тя.

Сигурно съм я прерязвала през сърцето с този въпрос – никоя баба не си представя как внучка ѝ не може да я разпознае по телефона. Може и да е осъзнавала, че съм била пияна… Премълчаваше тъгата си, но питаше, в опит да звучи ведро:

- Как си, баба? Кога ще дойдеш да те видя, затъжила съм се. - Винаги, винаги това първо питаше баба Ромѝла - Кога ще дойдеш да те видя?

Сигурно това питат всички баби. Само че внуците на другите ходят. Не и аз. Исках да приключа с миналото, исках да скъсам връзката си с дядо, дори това да означаваше да разкъсам душата на баба.

- Лангиди вчера правих, Ва̀лме, рекох, че може да дойдеш. Ама не дойде, та ядохме колкото ядохме с дядо ти, и пак останаха. Нищо, стига да искаш, пак ще направя.

- Ще дойда, бабо, ще дойда - казвах както обикновено и си представях как е завила лангидите, с вестник ги е покрила, а на дъното на чинията, от мръснобял евтин порцелан, се е утаила малка локвичка от пържено олио.

Досущ като мен. Малка локвичка препържен живот.

- Аз за̀вчера рожден ден имах, чедо. Сигурно си забравила. На 76 години станах – и ти моите години да стигнеш и тях да задминеш! Ама идвай понякога, бе Ва̀лме, не бива тъй… Аз все чакам, чакам… Такова е сърцето на жената – все да чака…

Из новата ми книга #comingsoon

Изд. Книгомания.бг


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега История.bg
  • 22:00 Любов и саможертва тв филм /9...
  • 23:00 По света и у нас
  • 23:25 Ал Хайба тв филм /15 епизод/ (12)
  • 00:10 Още от деня специално издание/п/
  • 00:40 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 02:15 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:10 Бразди /п/
  • Сега "Ергенът" - романтично риалити с...
  • 22:15 "Колко ми даваш?" - забавно шоу с...
  • 23:15 bTV Новините - късна емисия
  • 23:45 "Добрият доктор" - сериал, с.6,...
  • 00:30 "Спирала" - сериал, с.4, еп.6
  • 01:40 "Приятели" - сериал
  • 02:10 bTV Новините /п./
  • 02:50 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • Сега "Hell’s Kitchen България" (нов...
  • 23:00 Новините на NOVA
  • 23:30 "ФБР" - сериал, сезон 4
  • 00:30 "Частни детективи" - сериал, сезон 3
  • 01:20 "Черният списък" - сериал, сезон 7
  • 02:15 "Врагът отблизо" - сериен филм
  • 03:15 "Наследство" - сериен филм /п/
  • 04:10 "Свободна да избира" - сериал /п/
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.