Контрастни емоции за българите на младежката Олимпиада

Мария Мицова започна с победа, неуспехи в джудото, спортната стрелба и плуването

по статията работи: Даниел Любомиров | 17.08.2014 | 14:36

Българката Мария Мицова започна с победа в турнира по бадминтон при девойките на вторите младежки олимпийски игри в китайския град Нандзин. Мицова се справи с Кристин Кууба (Естония) с 21:11, 21:15 в среща от първия кръг в група "Е".

Следващата съперничка на българката утре ще бъде Нг Ц Яу (Хонконг), която също стартира с успех над германката Луизе Хайм с 21:18, 21:13. Победителката в групата от четири състезателки се класира за четвъртфиналите.

В надпреварата при младежите Владимир Шишков падна от Волфганг Гнед (Австрия) с 18:21, 21:17, 7:21 в първия кръг в група G. Българинът излиза утре срещу Чеук Ю Лий (Хонконг), който победи Даниел Гуда (Австралия) с 21:11, 21:9. В категория до 66 килограма на турнира по джудо за младежи Стоян Тарапанов отпадна след две поражения.

Тарапанов загуби в първия кръг с "ипон" от Шхроб Турсунов от Узбекистан, а в последствие в репешажите беше елиминиран от арменеца Харутюн Дермишян с "вадзари". Десислава Георгиева завърши четвърта в сериите на единичен скул от надпреварата по гребане и утре ще се състезава в репешажите за класиране на полуфиналите в дисциплината.

В турнира по спортна стрелба Лидия Ненчева завърши на 15-о място на 10 метра въздушен пистолет след 362 точки в квалификациите, като остана на 10 точки от класиране на финала. Титлата спечели Агата Новак (Полша). В състезанията по плуване Георги Кадоглу остана на 26-о място в крайното класиране в дисциплината 50 метра бруст.

Тя завърши трета във втора серия за 34.35 секунди и не успя да се класира за полуфиналите. На 200 метра съчетано плуване Кадоглу се нареди 15-а с 2:20.40 минути след шесто място в трета серия. Само първите осем от квалификациите се класираха за финала. Българката ще участва и на 200 метра бруст.