Красимир Анев със сребро на Универсиадата в Турция

Българският биатлонист отстъпи единствено на Алексей Трусов от Русия

по статията работи: Методий Методиев | 29.01.2011 | 14:08

Красимир Анев спечели сребърен медал на Универсиадата в Турция. Още през първия ден на Световните студентски игри българският биатлонист се нареди втори в дисциплината 20 км, известна още като индивидуалният старт.

Анев направи само една грешка- на последния рубеж, но това му отне златото, тъй като дотогава водеше във временото класиране. Шампион стана руснакът Алексей Трусов, изпреварил нашия с 8.9 секунди. Бронзът е за словака Матей Казар, финиширал на 1.5 секунди след Анев. И тримата медалисти направиха по една грешка в стрелбата.

Другият българин в тази дисциплина- Владимир Илиев завърши 12-и с пет грешки на рубежа. Още при първото си влизане на стрелбището той прати нахалост два патрона и това повлия на цялостното му представяне.

През тази зима Красимир Анев на няколко пъти спечели точки за Световната купа, с класиранията си в Топ 30 за ценния трофей. В последните три години Анев се утвърди като най-голямата ни надежда в биатлона.