Сградата на EVN е Смолян днес е била евакуирана заради фалшив сигнал за бомба. Това съобщиха за агенция "Фокус” от Областната дирекция на МВР в града.
Сигналът е подаден в 12.32 часа на тел. 112. Мъжки глас е заявил, че в сградата на EVN в Смолян е поставена бомба. Служителите незабавно са изведени.
Екип на Районно управление "Полиция”-Смолян и сектор "БОП” са извършили физическа проверка на сградата и прилежащите терени.
Взривно устройство не е намерено. Около час по-късно със съгласието на ръководителя на EVN работата на служителите е възстановена.
Образувано е досъдебно производство срещу неизвестен извършител.