В Бургас отварят общинско кино

До края на месеца ще е готово за ползване

по статията работи: Олга Андреева | 12.01.2012 | 11:09
В Бургас отварят общинско кино
Бургаски театър "Адриана Будевска"

До края на месеца бургазлии ще могат да изпробват новото общинско кино.

По план следващата седмица трябва да бъде монтирана техниката, средствата за която са осигурени от община Бургас. Киномашината струва 50 хиляди лева.

Общинското кино ще се намира в бургаския театър "Адриана Будевска", съобщи за БТА директорът на театъра Борислав Чакринов.

Даден е старт и на още една идея, свързана с новия киносалон. Всеки любител на седмото изкуство може да си закупи символично стол в залата срещу сумата от 250 лева.

Върху калъфи ще бъдат бродирани имената на дарителите. Калъфите обаче ще бъдат поставяни само при провеждането на кино събития като фестивала "София филм фест".


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


23 стефан рогошов 12.01.2012 | 17:11
браво, това го нмя аот времето на комунизма
22 kalina manolova 12.01.2012 | 16:28
още едно доказателство,че Бургас бързо се развива,кой друг град има общинско кино
21 krum todorov 12.01.2012 | 16:03
дано имат желаещи да дарят по 250 лева за седалка
20 Danaq Todorova 12.01.2012 | 15:17
може и да е по-хубаво от тези в моловете,а цените на билетите как ще бъдат?
19 Petromir Cvetanov 12.01.2012 | 13:48
Лятото може и да го посетя
18 Petromir Cvetanov 12.01.2012 | 13:47
Браво .... трябва да има кино , театър
17 митко щеката 12.01.2012 | 12:45
според мене ще е само моментно избухване и след това бързо ще залезе
16 Ангел Добромиров 12.01.2012 | 12:41
Похвално е това начинание...с тея Мол-ове мове и да успее да се класира новото кино..
15 Силвия Ганчева 12.01.2012 | 12:31
И да почерпите;) с много филми!
14 Силвия Ганчева 12.01.2012 | 12:31
а бе не е така! удобно е за зимата само! друго си е лятното кино на морето а;) примерно
13 Силвия Ганчева 12.01.2012 | 12:30
да, ама ето едно такова за пример
12 Силвия Ганчева 12.01.2012 | 12:30
Многооо хубав наиситна!
11 митко щеката 12.01.2012 | 12:13
няма да е зле! има доста фестивали за независимо кино откъдето могат да се купят такива филми. друг е въпроса, че тези филми вероятно струват доста пари
10 Petar Georgiev 12.01.2012 | 12:09
Дано в него да пускат и не толкова комерсиално кино,а и независими продукции,че ми омръзна от Холивудските клишета и екшънчета,без много мисъл.
9 митко щеката 12.01.2012 | 11:59
със сигурност ще е по-добре от мола. не може всичко да е в мола, а и може да прожектират по-хубави филми
8 шпек салам 12.01.2012 | 11:58
в общи линии не останаха кина извън моловете
7 yavor noev 12.01.2012 | 11:57
Обаче защо само на Феста?:))
6 yavor noev 12.01.2012 | 11:56
Бургас много добре си се развива, а и е хубав град!
5 Филип Костов 12.01.2012 | 11:47
Много хубава новина, ако имах излишни 250 лева, бих отишъл в Бургас и бих се включил в каузата, като си закупя стол в киното. Но за съжаление нямам. Честито на бургазлии!
4 Petar Petrov 12.01.2012 | 11:35
Да ни е честито!
3 monika georgieva 12.01.2012 | 11:14
Това може да е по хубаво от това в МОЛ
2 monika georgieva 12.01.2012 | 11:14
Ееее браво на тях
1 ivan georgiev 12.01.2012 | 11:12
не ме кефи ,друго си е киното в мола :)

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.