Да документираш нереалното

Варненска галерия показва изложба с фотомонтажи на Кристиан Александров

по статията работи: Олга Андреева | 30.03.2012 | 10:16  6 Виж всички снимки

Изложба с фотомонтажи, представящи сюрреалистични събития, представи Кристиан Александров във Варна.

В арт галерия "Le Papillon" бяха подредени 12 произведения от новия му проект "Документи за нереални събития”, които показват как един съвременен артист използва възможностите на фотографията в стремежа си да "документира нереалното”.

Авторът предлага алтернативен начин за виждане, документиране и записване отвъд видимата страна на света, в който живеем.

Кристиан е завършил живопис в НХА, посочва "Булфото". От шест години прави фотомонтажи.

"За мен няма разлика в изграждането на живописен или композитен фотографски образ - подходът е еднакъв. Мисля, че чистото творчество и креативният поток са безсъзнателни и рационалната мисъл няма място при тях.

Мистицизъм и мистичните пътища на духа са неустоими - те ме водят към имагинерност, която може да се възприема асоциативно", споделя Кристиан Александров в презентация за творбите си. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


16 Dimana Dimova 30.03.2012 | 15:49
много яко. тип Дали.
15 otec natanail 30.03.2012 | 15:23
Е то е за удоволствие.
14 otec natanail 30.03.2012 | 15:22
Много обичам талантливите хора.
13 otec natanail 30.03.2012 | 15:21
това изглежда потресаващо добре :)
12 pichka elektrichka 30.03.2012 | 12:10
и аз не съм , иначе щях да я посетя тази изложба
11 pichka elektrichka 30.03.2012 | 12:09
Мисля , че ще е интересно и ново
10 diva guska 30.03.2012 | 10:50
Изложбата ще е доста интересна ... жалко , че не съм от Варна
9 Елемаг Електриков 30.03.2012 | 10:40
нужно едва ли е
8 Елемаг Електриков 30.03.2012 | 10:40
скочи да видиш
7 Елемаг Електриков 30.03.2012 | 10:40
аргументирай се
6 tazmaniiskiq dqvol 30.03.2012 | 10:39
Според мен е доста интересно...
5 Ani Ruseva 30.03.2012 | 10:38
Човекът има някакъв талант,но аз нещо не го разбирам.Малко невротично ми изглежда.
4 Явор Михайлов 30.03.2012 | 10:29
Задължително ще отида да видя тези фотомонтажи, това е моята страст.
3 radoslav kolev 30.03.2012 | 10:27
Яко изглежда :)
2 Камък Врачански 30.03.2012 | 10:22
всъщност кому е нужно това?
1 Камък Врачански 30.03.2012 | 10:22
с какво ли не се занимават вече

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.