Добрич чете Йовков

На 23 април в дом-паметника "Йордан Йовков" ще се четат произведения на класика

по статията работи: Олга Андреева | 19.04.2012 | 09:51
Добрич чете Йовков
Община Добрич

В Международния ден на книгата и авторското право, 23 април, дом-паметникът "Йордан Йовков" в Добрич кани приятели на книгата да почетат заедно произведения на класика на българската литература с инициативата "Добрич чете Йовков".

Читателите ще могат заедно да разгърнат и да послушат страници от "Старопланински легенди", "Вечери в Антимовския хан", "Чифликът край границата".

Учениците могат да се опитат да почетат и разкази на майстора, преведени на немски, английски, френски. На близо 40 чужди езици са преведени книги на писателя и музеят притежава повечето от изданията.

Освен това в деня на отворените врати читателите ще могат и да си разменят или подарят книги и от други автори, съобщи за БТА Кремена Митева, уредник в музея.

Литературният музей "Йордан Йовков" притежава близо 10 000 ценности, свързани с литературното наследство и жизнения път на писателя, почерпил творческо вдъхновение в Добруджа.

Сред реликвите са ръкописни страници от "Серафим", "Жетварят", "Ако можеха да говорят", "Приключенията на Гороломов". Музеят съхранява първи издания на Йовкови произведения с автограф, книги от неговата лична библиотека, писалището, пишещи машини на класика, богат фотоархив. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


18 Georgi Hristov 19.04.2012 | 12:35
Браво на Добрич, разказите на Йовков са най-добрите в българската литература!
17 нова надежда 19.04.2012 | 12:19
"Серафим" - учи ли се вече в училище. Децата ще му се смеят:(
16 Анита Кралева 19.04.2012 | 11:56
Много обичам Йовков!
15 Камък Врачански 19.04.2012 | 11:50
ми то с тези модерни игри....
14 Камък Врачански 19.04.2012 | 11:50
той нали е живял там някъде
13 empty world 19.04.2012 | 11:14
Нека и в други градове да има!
12 empty world 19.04.2012 | 11:10
В 5 топ ми е на мен специално :)
11 empty world 19.04.2012 | 11:08
Малко го позабравихме сякаш :)
10 nevena angelova 19.04.2012 | 10:58
стимулирането на четенето при децата е доста похвално,защото те с този интернет забравиха за книгите
9 Mary Bloody 19.04.2012 | 10:41
Абсолютно! Похвално е, че в Добрич така се стараят да популяризират творчеството му, да издават нови книги, да правят пиеси по негови произведения.
8 Qka Tochilka 19.04.2012 | 10:14
Който не е чел Йовков не е българин!
7 Radina Arabadjieva 19.04.2012 | 10:12
Така е! Ако я нямаше Добруджа нямаше да имаме Йовков такъв какъвто е!
6 bojidara naneva 19.04.2012 | 10:11
Един велик българин и писател :)
5 Angel Gergov 19.04.2012 | 10:06
Ами те Добрич и Йовков са две неразривно свързани думи :) Аз не си предствям Йовков,без Добруджа
4 spunch bob 19.04.2012 | 10:01
Е, стига сега....не е само той :)
3 Мирослав Макавеев 19.04.2012 | 10:00
Тези новини ме радват много
2 Станимир Боев 19.04.2012 | 09:56
единственото смислено нещо в Добрич е музеят на Йовков
1 angel angelov 19.04.2012 | 09:52
Йовков е велик и заслужава да се припомнят непрекъснато уникалните му произведения :)

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.