Номинираните за “Снимка на годината – България 2012”

Победителят ще бъде излъчен на 28 февруари

по статията работи: Ивайло Коралски | 26.02.2013 | 14:40  12 Виж всички снимки
Номинираните за “Снимка на годината – България 2012”
Атанас Кънев

В единадесетото издание на националния фотоконкурс "Снимка на годината – България 2012", организиран от Canon Bulgaria, участваха 320 автора с над 3000 творби.

Жури в състав Иво Хаджимишев (председател), Максим Минчев, Георги Лозанов, Велислав Николов, Петър Абаджиев, Гергана Костадинова и Иван Кюранов подбра близо 150 творби, които ще бъдат изложени в Националната художествена галерия от 28 февруари до 31 март 2013 година.

Журито номинира за награда в раздел "Художествена фотография” творби на Росица Каменова-Недялкова, Георги Иванов Георгиев и Николай Стойков, в раздел "Фото есе” – Антони Георгиев, Атанас Кънев и Георги Кожухаров; в раздел "Репортажна фотография” творби на Денис Бучел, Александър Иванов и Николай Стойков. 

Наградите ще бъдат обявени по време на официалното откриване на изложбата на конкурса в Национална художествена галерия – София, пл. "Ал. Батенберг” № 1, на 28 февруари 2013 г., от 18.30 часа. 

Националната художествена галерия и Canon Bulgaria организират националния фотоконкурс "Снимка на годината”, за да стимулират фотографията като изкуство и да създадат условия за обогатяване на фонда на галерията с творби на съвременната българска фотография.

Част от номинираните снимки можете да разгледате в поместената галерия.

*Информацията е на партньор на iNews.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


7 Gusanita Violeta 26.02.2013 | 16:17
Много добри снимки има и в националния конкурс! Очевидно си имаме доста кадърни фотографи, ами ми направи впечатление, че почти всички разчитат на черно-белите фотографии.
6 стефан рогошов 26.02.2013 | 15:31
снимката на заглавната е смазваща направо
5 Пламен Панайотов 26.02.2013 | 15:25
Победителят ще бъде излъчен на 28 февруари - еее, че то дошло бе! Вдругиден е това - ще се радвам най-страхотната снимка да спечели конкурса.
4 sara carter 26.02.2013 | 15:05
страхотни кадри са запечатали фотографите
3 числото Фи 26.02.2013 | 15:03
Това ще бъде интересно
2 Баба Пъша 26.02.2013 | 15:03
Има доста интересни снимки...мъжът с лодката....трагедията е пълна там, приятели....
1 Hristo Samov 26.02.2013 | 15:00
Всички са с подчертано негативен характер, иначе са много добри и си личи професионализма. Все пак можеше да бъде включено и нещо по-живо в буквален и преносен смисъл. Животът не е само черно-бяла трагедия.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.