Започна Парижката седмица на модата

Между 4 и 7 юли ще бъдат представени колекциите Есен - Зима 2011/2012

по статията работи: Елена Кирилова | 05.07.2011 | 16:28  8 Виж всички снимки

Между 4 и 7 юли всички очи на планетата ще са насочени към Франция и по-точно към Париж, където вчера започна Парижката седмица на модата Haute Couture.

Както винаги в събитието ще бъдат включени шедьоври от колекциите на едни от най-големите имена в модната индустрия, а именно Шанел, Диор, Валентино, Живанши, Армани и Жан Пол Готие.

В рамките на няколко дни любителите на висшата мода ще могат да видят едни от най-дългоочакваните дрехи от колекциите Есен – Зима 2011/2012.

В първия ден сред отличилите се бе френският супербранд Диор, който за първи път от 15 години работи без дизайнера Джон Галиано, съобщава в. Telegraph.

Модната къща представи вдъхновени от седемдесетте и петдесетте закръглени поли, представляващи художествени интерпретации на рози.

Овациите обраха и екстравагантните обувки с платформи на холандския дизайнер Ян Таминяу, сред чиито клиенти са членове на холандското кралско семейство и поп кралицата Лейди Гага.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


3 Живка Илиева 05.07.2011 | 17:35
Висшата мода е повече изкуство и по-малко нещо, с което ще тръгнеш по улиците, осен ако не се казваш Лейди Гага. Haute Couture се представя по-скоро за престиж и да покаже творческия потенциал на къщата, докато pret-a-porte колекциите са тези, които могат да ми грабнат окото. Подобни дефилета винаги са ми били малко снобски, но пък е забавно да се наслаждаваш на подобни интересни и налудничави модни решения.
2 V D 05.07.2011 | 17:04
Напълно си права Криси! Поне да бяха съчетали обувките с дрехите както трябва. Дизайнери, ама май само на думи. Или ние не я разбираме тази мода, или наистина света се е побъркал!
1 Криси Митева 05.07.2011 | 16:59
Просто не мога да ги разбера тези дизайнерски проекти - аз ако исках да приличам на олигофрен, щях и сама да си се направя и то доста по-успешно от тях! Какви са тези кости, тези рокли с диаметър половината земно кълбо, не знам!? И това се нарича висша мода...моля ви се недейте! ;))

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.