Джъстин Бийбър най-накрая ще получи наказание за безбройните си изцепки. Съд в Лос Анджелис осъди популярния канадски изпълнител на 2-годишен изпитателен срок, глоба от 80 хиляди долара и 5-дневен общественополезен труд за хвърляне на яйца по дома на негов съсед в калифорнийския град Калабасас.
Освен това съдията предписа на певеца да изкара 12-седмичен курс за контролиране на гнева. Бийбър също така не трябва да се приближава до бившия си съсед Джефри Шуорц и до неговото семейство в продължение на две години, допълва БТА.
По-рано на скандалния изпълнител беше предявено обвинение във вандализъм. По данни на прокуратурата нанесените щети от неговите действия възлизали на 20 хиляди долара. Полицията задържа Джъстин в Маями, щата Флорида. Там му бяха повдигнати обвинения за управление на автомобил под въздействието на наркотични вещества, съпротива при задържане и шофиране с изтекли права.
Всички тези скандали, свързани със звездата, изчерпаха търпението на обикновените американци. Те подписаха петиция, адресирана до властите на САЩ, в която настояват да бъде анулирана зелената карта на Бийбър и той да бъде изгонен от страната.
Юристите са единодушни, че в сряда Бийбър е получил възможно най-лекото наказание за своите действия.