Левски записа шеста победа в Балканската лига

"Сините" се наложиха над румънския Университатя

по статията работи: Константин Симидчийски | 21.01.2014 | 21:55

Отборът на Левски записа шеста победа от началото на сезона в Балканската лига по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов победиха гостуващия Университатя Крайова (Румъния) с 84:73 (13:24, 21:18, 20:15, 30:16) точки. Така Левски се изкачи на второ място в класирането на надпреварата, с равен брой точки с лидера Куманово 2009 (Македония).

Силен мач за "сините" направи Николай Върбанов, който завърши с 26 точки и 6 борби, а домакините стигнаха до успеха след силна последна четвърт, която спечелиха с 30:16 точки.

Гостите изиграха силна първа част, а в началото на втората поведоха с 13 точки - 26:13. На почивката "сините" губеха с 34:42. Баскетболистите на Левски постепенно намаляваха пасива си в третата част.

В четвъртата те направиха серия от 21:9 и поведоха със 75:66 три минути преди края, след което нямаха проблеми до края. Лайънъл Чалмърс добави 20 точки за победителите, а с 11 точки завърши Христо Захариев.

За гостите ЛеВар Сийлс отбеляза 15 точки, а с 13 точки и 7 асистенции се отличи Стен Сок. "Показахме много старание и себераздаване второто полувреме в защита. Това е мачът, в който Левски даде най-много от себе си.

Над нас дебнеше страшно напрежение. Боли ни от това, което се случва с нас в последните три месеца. Победата идва в най-подходящото време. Отборът има потенциал", каза след двубоя наставникът на "сините" Константин Папазов