Локо (Сф) изхвърли ЦСКА от Купата на България

"Железничарите" спечелиха с 1:0 след много противоречива дузпа

по статията работи: Краси Киров | 03.04.2013 | 17:25  6 Виж всички снимки

ЦСКА отпадна от Купата на България след като загуби с 0:1 от Локомотив (София) на своя стадион "Българска Армия". Първият двубой от ¼ финалния сблъсък бе завършил 0:0.

Единственият гол падна в 84-та минута след много спорно положение. Съдията Калин Людмилов стана главно действащо лице в последните минути на скучния мач. Реферът даде дузпа като нарушението бе извън наказателното поле.

Вратарят Томаш Черни излезе и фаулира Бранимир Костадинов, а Даниел Пеев бе точен от бялата точка. Близо пет минути футболистите на ЦСКА се разправяха с рефера, който първо даде пряк свободен удар после промени решението си и посочи бялата точка.

Това допълнително изнерви играчите и съдията показа червен картон на Костадин Стоянов, но след това отново промени решението си и му показа само жълт картон.

Иначе срещата не блестеше с много футболни качества. Двата тима  бяха равностойни и имаха много малко възможности за гол.

Срещата започна много спокойно. В 4-та минута Анисе успя да се освободи от няколко играчи на "железничарите" и подаде на Платини. Бразилецът обаче стреля слабо и Божидар Митрев улови.

Двата отбора предложиха нервна игра в началото с грешни пасове и накъсване на играта. Това не доведе до положения в първите минути. В 22-та минута дойде най-чистото положение в мача. Божидар Митрев не успя да избие добре една топка и тя попадна в Присо отляво, който финтира защитник и стреля в аут.

В 30-та минута обаче Маркиньос можеше да изненада неприятно вратаря Томаш Черни. Бразилецът стреля директно от пряк свободен удар от повече от 30 метра, като "червените" очакваха центриране, но Черни успя да избие топката.

868166

В 33-та минута Костадин Стоянов извърши нарушение встрани от наказателното поле като получи и жълт картон. Центрирането на Маркиньос обаче бе избито от "червената" защита. В следващите минути ЦСКА имаше две много добри възможности за опасни контраатаки, но футболистите в "червено" се забавиха с решителния пас.

В 50-та минута Писаров нахлу отдясно, но стреля над вратата на Черни. Най-доброто положение в мача се откри пред гостите в 52-та минута. При една опасна контраатака за "железничарите" Писаров изведе сам срещу вратаря Бранимир Костадинов.

868167Нападателят пусна топката покрай вратаря, който успя да я засече леко и тя мина покрай страничната греда. В следващите минути срещата се отвори много.

Игнасио Варела получи добър пас вляво и опита да намери Делев пред вратата, но защитник на гостите изби топката. В 63-та минута Присо центрира добре, но ударът на Варела с глава мина над вратата.

Двамата треньори направиха смяни в опит да нанесат решаващ удар в последните минути. Радуканов пусна в игра Мартин Камбуров на мястото на Спас Делев.

Емил Велев включи Крум Бибишков на мястото на Димитър Илиев, а Маркиньос се поизмори и бе заменен от Даниел Пеев.

В 75-та минута Платини стреля от дъгата пред наказателното поле, но право в ръцете на вратаря. Минута по-късно Румен Трифонов блокира удар на Платини.

В 78-та минута дойде и най-скандалното положение в мача. Томаш Черни фаулира Бранимир Костадинов на границата на наказателното поле и съдията Калин Людмилов даде фаул.

След консултация със страничните рефери обаче реферът посочи бялата точка. Футболистите на ЦСКА веднага наобиколиха Людмилов, но той не промени решението си.

В разправиите след фаула Емил Велев бе изгонен. Съдията Людмилов показа червен картон на Костадин Стоянов, но след това го отмени и му показа жълт.

В последните минути ЦСКА натисна и пробва с центрирания да изненада защитата на Локо (Сф). Бранимир Костадинов пък получи втори жълт картон и остави "железничарите" с човек по-малко в последните минути. Това обаче не повлия на крайния резултат и Локомотив (Сф) ще очакват своя съперник в утрешния жребий.

Преценете сами дали имаше дузпа за отбора на Локомотив (София) или нарушението е извън наказателното поле с видеото в Sporta.bg