Лудогорец претърпя поражение от хървати

"Орлите" загубиха с 3:1 от Риека в първата си контрола от лагера в Австрия

по статията работи: Мариян Найденов | 29.06.2013 | 21:01

Шампионът на България Лудогорец започна със загуба подготвителния си лагер в Австрия. Възпитаниците на Ивайло Петев претърпяха поражение с 3:1 от хърватския Риека в първата си контрола на австрийска земя.

Срещу хърватите Лудогорец за първи път игра с екипите си за новия сезон, с които "орлите" ще се изявяват в А група и Шампионската лига.

Това обаче не помогна много на отбора от Разград, който започна срещата по-активно, но футболистите на Риека бяха по-съобразителни пред противниковата врата и се поздравиха с победата.

Резултатът бе открит след 22 минути игра, когато Шарбини бе изведен от дълбочина, преодоля отбраната на Лудогорец и с хубав прехвърлящ удар даде предимство на Риека.

"Зелените" отвърнаха с добра атака в 35-ата минута, когато Михаил Александров изведе Жуниор Кайсара очи в очи с вратаря, но страхът на Риека показа самообладание и спаси.

През второто полувреме наставникът на Лудогорец Ивайло Петев пусна изцяло нов състав, а на терена се появиха и най-новите попълнения на "орлите" - Мишел Платини и испанецът Даниел Абало.

Футболистите на Риека продължиха да организират опасни атаки към вратата на разградчани и така се стигна до 58-ата минута, когато резултатът бе удвоен. Риекапри центрира в наказателното поле на Лудогорец, където най-съобразителен бе Мехмед Алиспахич, който засече топката в мрежата за 2:0.

В 65-ата минута "орлите" отбелязаха гол във вратата на съперника си, но той бе отменен заради засада.

Преднината на Риека стана класическа малко по-късно (69'), а точен бе Аяй, който получи чудесен пас от Брезовец, след което преодоля Владислав Стоянов за 3:0.

Крайното 3:1 бе оформено от Марселиньо в 81-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кишада в наказателното поле.