А за вечеря – патешки зародиш

Филипинец изяде 18 порции от странното ястие за пет минути

по статията работи: Мартина Панайотова | 29.08.2012 | 10:43

Ако самата идея да похапнете патешки ембрион ви се струва отблъскваща, то помислете си за 18, които да изядете за 5 минути.

Това е броят "балути" (както ги наричат на Филипините), които местен жител успял да погълне на специално състезание в Бруклин миналата неделя.

Състезанието бил организиран от филипинският ресторант Махарлика, намиращ се в Ню Йорк, като целта му бил да запознае клиентите с вкуса на "балут", считан за един от най-големите специалитети на Филипините.

Блюдото се приготвяло от яйце на патица с ембрион на 11 до 14 дена, което се варяло и след това се сервирало със сол, захар и оцет. Това била използваната от ресторанта рецепта.

"Веднъж счупите ли яйцето, във вътрешността му има нещо като супа, която трябва да изпиете. След това се появява и самото бебе-патица", обясняват готвачите пред ABS-CBN News.

"Понякога може да извадите късмет и да се натъкнете на зародиш, който вече има няколко перца, но това не е страшно. Изядете ли го, то ще си набавите един страхотен протеинов коктейл. Смята се също, че това е мощен афродизиак. Той дава сила на хората", обясняват още филипинците.

Победителят в странното състезание се оказал 27-годишният Уейн Алгенио, който успял да изгълта цели 18 порции за период от 5 минути. Най-удивителното е, че той не бил опитвал блюдото никога преди.

"Не успях да усетя вкуса истински, защото като цяло просто ги мятах в устата си и се стараех да ги ям колкото се може по-бързо. Не съм имал някакво стомашно неразположение след това, даже още бях гладен", разказва американецът от филипински произход.

Как са се отразили на потентността му яйчицата обаче, историята не казва....

Как изглежда ястието и как точно се консумира, може да видите от видеото на National Geographic.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


13 Рени Чен 29.08.2012 | 13:23
Ужасно! На мен ми се струва отвратителна идеята да ям хайвер, та какво остава за малко патенце, което вероятно е и почти оформено... Луди хора!
12 Ариана Оптимистикова 29.08.2012 | 12:50
А за вечеря – патешки зародиш Филипинец изяде 18 порции от странното ястие за пет минути - една от най-големите гнусотии, които съм чувала
11 скапан сървър 29.08.2012 | 11:54
"доволно" в смисъл на "достатъчно"; в смисъл на "задоволително" - просто изчерпателно показват как се вади зародишчето и се яде;) Колко му е, не е голям труд, не мъкнеш вар;)
10 pushit realgood 29.08.2012 | 11:53
Тоя определено е дал всичко от себе си!
9 набръчкан мозък 29.08.2012 | 11:44
Какво ще рече "доволно гадно", скапан сървър? Аз изобщо няма да си направя труда да изледам това клипче, защото не се чувствам добре от към стомах и не искам да си го причинявам това.
8 krasimira doneva 29.08.2012 | 11:42
Всяка страна си има традиционни ястия. На много места ядат пържени хлебарки и скакалци. Нормално е и вкусовете да са различни! Нямаш право да ги класифицираш като "болен народ".
7 набръчкан мозък 29.08.2012 | 11:39
Тия филипинци много болен народ ще дойдат да са. Какво трябва да ти дойде до главата, за да тръгнеш ти да изядеш толкова много запъртици от пачи яйца - ужаас.
6 скапан сървър 29.08.2012 | 11:24
Клипчето е доволно гадно, гледах 30 секунди. Но няма да ми попречи да обядвам;)
5 Georgi Hristov 29.08.2012 | 11:16
Това ми се струва малко гадно!
4 Petar Georgiev 29.08.2012 | 11:14
Хората по света какви ли неща не ядат,скакалци,всякави буболечки,скорпиони,змии и т.н.,но това звучи като страхотна гадост,направо не мога да повярвам,че във Филипините го смятат за деликатес,толкова ли няма какво да ядат?
3 Liubo Lilov 29.08.2012 | 11:10
Това определено не ми хареса, по-добре глад, отколкото патешки зародиш.Макар, че и яйцето не е нещо много различно, но с него сме свикнали да си го консумираме:)
2 Точно Тоя 29.08.2012 | 11:05
изчетох материала и застанах на нисък старт за тичане към мястото за повръщане... клипът не мога да си позволя да го гледам, защото ще повторя процедурата. отвратително звучи, този младеж явно наистина не е знаел предварително какво ще погълне и това му е помогнало
1 siana todorova 29.08.2012 | 10:59
Ххахахах....явно хората си нямат друга работа и се чудят какво ново и странно да измислят.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.