Ако самата идея да похапнете патешки ембрион ви се струва отблъскваща, то помислете си за 18, които да изядете за 5 минути.
Това е броят "балути" (както ги наричат на Филипините), които местен жител успял да погълне на специално състезание в Бруклин миналата неделя.
Състезанието бил организиран от филипинският ресторант Махарлика, намиращ се в Ню Йорк, като целта му бил да запознае клиентите с вкуса на "балут", считан за един от най-големите специалитети на Филипините.
Блюдото се приготвяло от яйце на патица с ембрион на 11 до 14 дена, което се варяло и след това се сервирало със сол, захар и оцет. Това била използваната от ресторанта рецепта.
"Веднъж счупите ли яйцето, във вътрешността му има нещо като супа, която трябва да изпиете. След това се появява и самото бебе-патица", обясняват готвачите пред ABS-CBN News.
"Понякога може да извадите късмет и да се натъкнете на зародиш, който вече има няколко перца, но това не е страшно. Изядете ли го, то ще си набавите един страхотен протеинов коктейл. Смята се също, че това е мощен афродизиак. Той дава сила на хората", обясняват още филипинците.
Победителят в странното състезание се оказал 27-годишният Уейн Алгенио, който успял да изгълта цели 18 порции за период от 5 минути. Най-удивителното е, че той не бил опитвал блюдото никога преди.
"Не успях да усетя вкуса истински, защото като цяло просто ги мятах в устата си и се стараех да ги ям колкото се може по-бързо. Не съм имал някакво стомашно неразположение след това, даже още бях гладен", разказва американецът от филипински произход.
Как са се отразили на потентността му яйчицата обаче, историята не казва....
Как изглежда ястието и как точно се консумира, може да видите от видеото на National Geographic.