Брадата е дело на еволюцията

Вижте как този елемент става харесван или нехаресван за жените

по статията работи: iNews.bg | 18.04.2014 | 09:19
Брадата е дело на еволюцията
Greg Anderson

Учените от университета в Южен Уелс, Австралия, изследват как варира отношението на жените към мъжките бради, предаде BBC. Смята се, че първоначално носенето на брада е било необходимо, защото е осигурявало на мъжете топлина и защита.

Но отношението на дамите към този елемент варира според съвсем различен принцип. То следва еволюционното правило, че по-рядко срещаните външни белези са по-привлекателни за другия пол, защото са знак за генетично различие. Така заради носенето на гъсти бради в древността постепенно дамите са започнали да харесват гладките мъжки лица, за да се превърне това в мода.

Само че този еволюционен принцип продължава да действа и днес, което би трябвало да означава, че сега се движим към бум на косматите лица. Резултатите от изследването потвърждават, че наболите и гъстите бради са по-привлекателни, когато са рядко срещани, и са по-малко привлекателни, ако се срещат често. Резултатите от изследването са публикувани в Biology Letters. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.