Вулкани, които вдъхновяват аромати

Парфюмът е в чест на изригването на вулкана Гримсвьотн

по статията работи: Елена Коцева | 30.05.2011 | 20:31

Дизейнерът Сигрун Лиля Гудяонсдотир, която създаде парфюма EFJ в чест на Ейяфятлайокутл, се вдъхнови от новата стихия и пусна в продажба нов "вулканичен" аромат.

Новият парфюм ще получи името VJK – от Ватнайокудъл. Парфюмът е предназначен за мъже.

Парфюмът ще се приготвя от вода, събрана по склоновете на исландския вулкан Гримсвьотн, който с изригването си през този месец наруши авиосъобщенията в Европа.

През октомври 2010 година компанията Gydja пусна първия парфюм на Гудяонсдотир, който бе за жени. Компанията вече е продала повече от 2 флакона, всеки един от които е на стойност 80 евро.

Идеята за създаването на първия аромат идва от изригването на вулкана Ейяфятлайокутл през есента на 2010 г., който действително парализира въздушния транспорт в цяла Европа и покри в прах северните части на континента.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


1 d.krumova _ 31.05.2011 | 11:39
Мъж с аромат на изригващ вулкан! Ех, че възбуждащо:)

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.