Пловдивският митрополит Николай стана жертва на новите правила за паркиране в центъра на София.
Скоба е била сложена на гумите на лимузината на дядо Николай. Возилото е било паркирано в близост до "Пирогов”.
Лечебното заведение попада в новата зелена зона, където час престой струва 1 лв. А глобата за скоба вече е увеличена от 9 лв. на 30 лв.
Очевидно владиката и шофьорът му, които от няколко години живеят в Пловдив, не знаели правилата в София.
Слезли за половин час, без да пуснат SMS. Когато дядо Николай се върнал при колата, бил неприятно изненадан от скобата.
Чакал служителите на тротоара и чинно си платил, разказва в-к "Марица". А те били силно притеснени, щом видели кого са санкционирали. На владиката това му е първата подобна санкция.