Защо светът обикна Бийтълс

Британците са обсебени от Бийтълс

по статията работи: Валентина Илиева | 07.07.2015 | 13:24

Меломаните не обичат нищо повече от песните, в които се пее за времето, а и изглежда, че обаянието на лошото време е вдъхновение за авторите на песни.

Над 900 автори и певци са писали или пяли за времето, а Бийтълс са повече от изобилстващи на тази тема, откриха изследователи от Оксфордския и Саутхемптънския университет.

Д-р Сали Браун, от Саутхемптънския университет, заяви - "Всички сме изненадани колко често времето е обект на разговор".

Тя допълва още, че обсъждането на времето - често разглеждано като британска мания - е популярно развлечение и много може да бъде научено от това, как обществото описва времето в музиката и как промяната на времето вдъхновява музикантите.

Песни, отнасящи се за времето, са много популярни, а 7 % от тях се срещат в албумите на Rolling Stone's.

Проучването също така установи, че музикантите са вдъхновени от конкретни метеорологични явления.

Класиката на Бийтълс "Ето го и слънцето" е написана от Джордж Харисън, за да отбележи забележителното покачване на температурите, след коварната студена зима през 1969 г.

Дори някои групи са се назовали с имена, вдъхновени от времето, като Coldplay и Vanilla Ice.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.