Искат паметник на Робокоп

Кметът на Детройт обаче не смята, че това е добра реклама за града

по статията работи: Олга Андреева | 18.02.2011 | 17:04
Повече за:

Фенове на Робокоп са събрали повече от 50 000 долара, за да му издигнат статуя в Детройт, Мичиган в чест на любимия им филм, съобщи сайтът imdb.

Организацията започнала във Facebook. След като парите били събрани, организаторите трябвало да получат и разрешение от общината.

"Според нас статуята на Робокоп е добра идея. Да, във филма наистина има насилие, но с развитието на сюжета Робокоп се опитва да върши правилните неща", обяснява инициаторът на идеята, Джеф Пафендорф.

Кметът на Детройт Дейв Бинг обаче е категоричен, че няма намерение да одобрява статуята, тъй като насилието във филма е прекалено.

"Знаем, че много хора искат тази идея да се реализира и уважаваме тяхното желание. Но не съм сигурен, че именно историята на Робокоп дава най-доброто послание за Детройт."

Филмът излезе през 1987 г., а в главната роля бе Питър Уелър. Той изигра полицай, "пресъздаден" като робот след убийството си.

 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.