За първи път коледни къщички отварят врати в Смолян в навечерието на най-светлите празници от годината.
Това съобщи зам.-кметът на община Смолян Марин Захариев, цитиран от агенция "Фокус".
По негова инициатива общината организира поставянето на пет коледни къщички на Стария център в Смолян, които ще работят в рамките на един месец, от 14-ти декември до 14-ти януари.
През това време минаващите покрай тях смолянчани и гости на града, ще могат да си купят коледна украса и сурвачки, произведения и сувенири, изработени от местни занаятчии, коледни и новогодишни подаръци, детски играчки, пакетирани захарни изделия и лакомства за деца.
В студеното зимно време минувачите ще могат да се стоплят с вино и скара, както и със сандвичи и горещ чай.
Обмисля се вариант къщичките да бъдат озвучени с музика за допълнително коледно настроение.
Зам.-кметът на Смолян Захариев посочи, че интересът към коледния базар е изключително голям от страна на търговците, като заявления ще продължат да се приемат до 10-ти декември в общинската администрация.