Кооперация по средата на магистрала

Възрастно семейство не иска да се откаже от дома си в полза на модерното пътно съоръжение

по статията работи: Ивайло Коралски | 28.11.2012 | 08:32
Кооперация по средата на магистрала
China Daily

Полуразрушена кооперация стои по средата на нова автомагистрала в град Уенлинг, Китай, след като възрастни собственици, живеещи във въпросната, отказали да се преместят да живеят на друго място.

Автомобилите преминават с бесни скорости около сградата, гордо стоящата в средата на пътя.

Луо Баоген и съпругата му отказали да се преместят на друго място, защото според тях компенсацията, която им давала местната власт не покрива сумата, необходима за построяването на нова постройка.

Всички останали собственици на апартаменти в кооперацията се съгласили на сделката, предложена от китайското правителство.

В годините на ранния комунизъм в Китай, частната собственост е била невъзможна. С други думи, преместването на хора се е осъществявало далеч по-лесно.

Днес обаче, модерните китайски закони дават значително повече права на собствениците на жилищни имоти – правителството няма право да разрушава постройка, чиито собственици не са подписали нужното споразумение.

Независимо че сградата видимо е пострадала от тежките строители операции около построяването на магистралата, възрастната китайска двойка упорито отказва да напусне своята обител.

За щастие, преминаващите около къщата им автомобили все още са рядкост, защото магистралата не е открита официално.

Когато обаче това се случи, вероятно само звука от трафика ще бъде труден за издържане. Да не говорим колко опасно ще бъде едно пресичане на улицата...


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


79 b g 30.11.2012 | 12:17
Как да правим пари през интернет? Разбери тук --> http://shopeee.com/s/0v
78 Dian Dimitrov 28.11.2012 | 15:50
http://bit.ly/Tl40pp Гонитба с патрулка поме двама в момента са с опасност за живота http://bit.ly/10Vmjr8 - 5 месечно бебе на многодетно семейство почина от недохранване (СНИМКИ) http://bit.ly/UYPMfx - Две коли изгоряха напълно във Варна (Снимки)
77 Nina Rosi 28.11.2012 | 15:00
Дано този своеобразен протест на хората да помогне за извоюването на по-солидно обезщетение, което да позволи създаването на нов дом.
76 Живка Кукузян 28.11.2012 | 14:52
Не ми се мисли как тези хора ще живеят в тая кооперация насред магистралата, след като тя бъде официално отворена, трябва навярно да им направят надлез или подлез за да премиванат шосето.
75 hristo stoimenov 28.11.2012 | 14:43
Може да не са дашни, ама пък за мен са изненадващо толерантни, след като въобще са оставили кооперацията. Това у нас не си се случило при никакви обстоятелства.
74 Леля Марче 28.11.2012 | 14:39
Мда, ама китайското комунистическо правителство нали се сещаш, колко са дашни особено за народа си, който експлоатират редовно. Див, див комунизъм!
73 Изабела Белла 28.11.2012 | 14:38
Въобще май ще си седят само в къщи в началото. После ще се съгласят да напуснат, искат или не.
72 forum arbiter 28.11.2012 | 14:37
Ами хората са си прави за себе си то много. Ако прочетеш материала ще разбереш, че причината да не напускат дома си е ниското обезщетение, което им дават. Ако тебе те изместват насилствено от дома ти и не ти дават достатъчно пари за нов, ще се преместиш ли?
71 Леля Марче 28.11.2012 | 14:35
Не бързай да правиш толкова прибързани и умозаключителни изводи:) няма как да знаем къде може или не може нещо да се случи, особено в далечното бъдеще - навсякъде всичко може да се случи!
70 Изабела Белла 28.11.2012 | 14:34
Виж сега, има си хора инжинери, които преценвяват къде най-добре ще се построи една магистрала или обикновен път. Няма как, понякога се случва да се засече с такива неприятно случаи, но ако им даваха достатъчно високо обезщетение, хората щяха да се съглсят да напуснат дома си.
69 forum arbiter 28.11.2012 | 14:33
Ами, ако прочетеш статията, точно това е причината. Ниската сума, която им дават, като обезщетение.
68 Леля Марче 28.11.2012 | 14:32
Абе то е ясно, че рано или късно тези хора ще се изнесат от сградата, но въпроса е, че трябва да получат достатъчно пари за нов дом! А не да се заробват със заеми не по свое желание.
67 Изабела Белла 28.11.2012 | 14:31
Сто процента. Но там хората са малко по-дисциплинирани и отстояват позициите си. Нещо, което ние не сме.
66 forum arbiter 28.11.2012 | 14:30
Ами така е, но представи си, че идват някакви утре у вас и ти казват, че трябва да се изнесеш, защото мислят да строят път там?! Какво правиш - лесно ли ще си дадеш дома?
65 Mukka Dess 28.11.2012 | 14:29
В повечето случаи ги компенсират с ново жилище и добра сума така че едва ли това е причината, по-скоро някакъв пресантиман имат хората.
64 Леля Марче 28.11.2012 | 14:29
И за едните и за другите това ще си изпитание, защото рано или късно тези хора ще се махнат от там. А после ще трябва пак да я ремонтират тази магистрала. Неприятно е, че така насилствено ги карат хората да се махат.
63 Изабела Белла 28.11.2012 | 14:28
Аз ги разбирам хората и са си прави напълно, но след като я отркрият магистралата официално ще е наистина невъзможно да живеят там. Рано или късно ще склонят...Важното е, че отстояли това което искат.
62 forum arbiter 28.11.2012 | 14:27
Много ясно, че няма да се съгласят да ги преместят хората, особено, ако не им дават достатъчна сума за нов дом! Не стига, че те местят насилствено, ами ти се и подиграват с някакви смешно обезщетение. Човек трябва да си отстоява, това което иска!
61 известна личност 28.11.2012 | 14:22
Аз какво казвах досега. Само в Китай можете се случи тази глупост. Дори в България не могат да направят подобно нещо, защото е страна на ЕС.
60 Doctor SteelHammer 28.11.2012 | 14:22
Виновни са властите. Нямат право по такъв начин да правят магистралата. Имам чувството, че са го направили от инат. Сега ще им струва още по-скъпо.
59 Средновековен Рицар 28.11.2012 | 14:21
И аз го приемам за един вид гавра срещу този човек. Наистина не е нормално да се случва подобно нещо дори в държава като Китай. Това е лудост.
58 Батко съссладко 28.11.2012 | 14:20
Да, така е наистина. Аз съм на мнение, че тази магистрала не трябва изобщо да се прави на такова място, а да заобикаля далеч, далеч от нея.
57 известна личност 28.11.2012 | 14:19
Изродите даже са му разрушили къщата. Това изобщо не е нормално според мен. Да се връщат и да си оправят бакиите.
56 Doctor SteelHammer 28.11.2012 | 14:19
Според мен този човек може да осъди страната в Страсбург и те да се разпоредят магистралата да не бъде около неговата къща.
55 Средновековен Рицар 28.11.2012 | 14:18
Толкова ли не можаха да направят магистралата до самата къща, а не точно около нея, което е доста голяма глупост.
54 Батко съссладко 28.11.2012 | 14:17
Луди хора колкото искаш. Аз не знам кой е по-лудия в случая. Собственика на къщата, или китайските власти, които са построили магистралата около къщата.
53 Nina Rosi 28.11.2012 | 13:30
Идеята ти звучи доста по нашенски, плюс това няма да има нужда да го внасят от Китай, както правят родните търговци на уж местна стока.
52 Todor Rahnev 28.11.2012 | 13:13
Още едно интересно видео за въпросната сграда , вижте - http://is.gd/AtmPpL
51 Masha Orso 28.11.2012 | 12:09
Боже, Боже, колко мъка има по тоя свят! На мен и пари да ми дават не бих останала на това място, а тези хора сами правят този избор.
50 hristo stoimenov 28.11.2012 | 11:30
Ако се бе случило това у нас, със сигурност до сега къщата да бе палена няколко пъти или пък два-три да са се врязвали в нея...
49 Svetlozara Halacheva 28.11.2012 | 11:08
хахахахха.... и да минава през двете нива, а?! хахах
48 Rosi Nikolova 28.11.2012 | 11:00
хахаххахахаха.... имаш бизнес нюх да знаеш ;) хахаха
47 krenvirsh salamov 28.11.2012 | 10:56
хаха , представяш ли си , голям смях ще е:Д
46 овчи транс 28.11.2012 | 10:53
хахаха, много щях да се изкефя ако на кръстовището на две нива по средата имаше някоя сграда
45 Драго Попов 28.11.2012 | 10:51
Недей така, че тук, както бясно се строят магистрали да се окажем между двете платна!
44 krenvirsh salamov 28.11.2012 | 10:47
и представяш ли си да живееш на първият етаж и недай си Боже стане катастрофа и ти влизат в къщата автомобилите , постоянно ще живееш в страх
43 Beliq Zub 28.11.2012 | 10:29
Мисля, че такова нещо само там може да се види!
42 otec natanail 28.11.2012 | 10:26
Хахаха :)) Ама това буквално се е изгаврила държавата с тях, ако е правилна снимката на правилното място! Лично аз не мога да повярвам, че това нещо се е случоло наистина.
41 София Павлова 28.11.2012 | 10:24
Това е велика идея!
40 комара трайчо 28.11.2012 | 10:22
другари имаме победител, имаме процес. мисля че има надежда за този род само трябва да се работи върху този момент за да не се загуби ритъма
39 zvercheto zvqr 28.11.2012 | 10:18
хах а, като се замислиш това е доста добра идея :Д
38 комара трайчо 28.11.2012 | 10:16
правят сладко от смокини и черници след което ще започнат да го продават на преминаващите коли за да препечелват някой и друг лев
37 кученцето пиджи 28.11.2012 | 10:16
Това верно може да се случи само и единствено в Китай. Не мисля изобщо, че някъде другаде по света можем да се нагледаме на подобни неща. Нещо изкривено има в тия китайци, с дръпнатите очи.
36 Petur Marinov 28.11.2012 | 10:15
Да... ама аз не знам как живеят там въобще!
35 pushit realgood 28.11.2012 | 10:12
За щастие, преминаващите около къщата им автомобили все още са рядкост, защото магистралата не е открита официално. Ами какво правят като отворят магистралата?!?!?
34 набръчкан мозък 28.11.2012 | 10:06
Е, не - това не мога да повярвам, че се случва! Тия хора нромални ли са? Те изобщо мислят ли, че ще могат да спят спокойно, да излязат от къщата си спокойно и да пресекат тази магистрала...?
33 Hari Bohosyan 28.11.2012 | 10:02
Лудата работа.... нямам думи!
32 развалени кренвирши 28.11.2012 | 09:54
за разлика от... ДА! :)
31 Lilia Petrova 28.11.2012 | 09:54
смятай :Д , няма дръчвета , няма градинки , само асфалт :Д
30 Kalin Petrov 28.11.2012 | 09:45
Мислиш ли, мислиш ли?! хахахахахаха
29 krasimira doneva 28.11.2012 | 09:40
На инат, как? Заинатили са се да не мръднат от там докато не им дадат още пари. Никаква логика, никаква мисъл, никакво съобразяване .
28 Georgi Hristov 28.11.2012 | 09:40
Тия ще имат невероятна гледка, пък и няма никак да им е шумно!
27 loshoto momche 28.11.2012 | 09:34
защо пък да няма кооперация по средата на магистрала , само ,че жителите трябва да внимават мнпго като пресичат магистралата , макар и да е забранено да се пресича въобще :)
26 Zlatina Todorova 28.11.2012 | 09:33
дори ми стана много смешно като видях снимката :Д
25 stefan pintev 28.11.2012 | 09:32
Чакат по голямо обезщетение от страна на правителството,няма неразрешими неща щом са намесени пари!
24 Mukka Dess 28.11.2012 | 09:30
Тези хора са по-скоро самоубийци! Как издържат на тоя ежедневен шум и въобще как стигат до дома си, като трябва да пресекат натоварения път...
23 Bobi Smuta 28.11.2012 | 09:26
Това е безумие! тези хора как живеят в тази сграда!
22 развалени кренвирши 28.11.2012 | 09:25
пазаруват като спират преминаващите коли и им дават списъче с покупки след което колата на връщане им оставя покупките
21 мистерия финикова 28.11.2012 | 09:23
стига бе, тия ме разбиха, а откъде пазаруват?
20 известна личност 28.11.2012 | 09:20
Трябва да направят максимум скоростта на движение там 50 км/ч, защото там живеят хора и няма как да пресекат нормално, ако колите се движат с над 120 км/ч.
19 Иван Ангелов 28.11.2012 | 09:19
Явно имат някаква специална връзка с този дом, за да не искат да отстъпят. Как ще пресичат после и аз не знам. Трябва да има пешеходна пътека.
18 Средновековен Рицар 28.11.2012 | 09:17
Тя къщата му ще се срути сама от вибрациите. Основите и ще се напукат за нула време според мен. Тъпо племе ще дойдат тия китайците обаче.
17 Батко съссладко 28.11.2012 | 09:17
Да, но така показва, че е спечелил битката с властта и къщата му е останала съхранена. Интересно наистина тия как може да не се съгласят да я заобиколят с поне 20-30 метра.
16 известна личност 28.11.2012 | 09:15
Това сигурно никъде другаде не е възможно да се случи. Обаче в Китай си има комунизъм, но въпреки това човекът е успял да си съхрани къщата.
15 Иван Ангелов 28.11.2012 | 09:15
Поне да му оправят къщата на човека. Вижда се, че е пострадала доста от строителните работи, така че строителната фирма е длъжна да му оправи жилището.
14 идейната блондинка 28.11.2012 | 09:14
сладък прочети внимателно текста. на хората са предложени компенсации вероятно и други апартаменти или къщи. тия двамата са дървени глави
13 Средновековен Рицар 28.11.2012 | 09:13
Разбирам човека, че си е защитавал имота, но това си е цяла лудница. По цял ден ще хвърчат коли с бясна скорост от там.
12 pateshki ustni 28.11.2012 | 09:13
дори никога не ми е идвало на ум подобно нещо , ето ,че света ни изненадва постоянно
11 бела жига 28.11.2012 | 09:12
кой каза че нямат избор? как на другите са им дали компенсации? със сигурност и на тях са предложили ама са решили да се правят на интересни. сега ще трябва да ходят с тапи в ушите
10 Батко съссладко 28.11.2012 | 09:12
Това само някой малоумник може да го измисли. Китайците са доказано луди хора и не са се съобразили с искането на човека.
9 Мирела Денчева 28.11.2012 | 09:07
Може и да ги е страх , но избор нямат . Щом искат да си отстояват правата ще им се наложи да понесат някои несгоди .
8 Катерина Мушкова 28.11.2012 | 09:07
И аз много се изненадах , но явно съществува :)
7 Мирела Денчева 28.11.2012 | 09:06
Хората обичат дома си , но мисля , че по - добре за самите тях щеше да е да са се отказали от него . Представям си какъв ужас е постоянно да ти бръмчат коли на главата .
6 Катерина Мушкова 28.11.2012 | 09:05
Ужас !! Тези хора са луди . Чудя се как седят в тази къща и не ги ли е страх , че някой камион може да влезе при тях ...
5 Младен Мммммм 28.11.2012 | 09:01
даже щеше да им е малко, криворазбраните им модерни закони 100% е можело да се заобиколят.... загубени хорица
4 stanimir yordanov 28.11.2012 | 09:00
хах а, не мога да повярвам , че съществува такова нещо :Д
3 Анита Кралева 28.11.2012 | 09:00
Тия хора, как смятат да живеят там. Това ще е пълен ужас!
2 teniente castillo 28.11.2012 | 08:52
пак добре че не са направили кръгово на две нива над сградата им :)
1 fernando pineda 28.11.2012 | 08:52
закостенели китайски комунета. сега ще им се продънят кратуните от постоянно преминаващите коли и ще търсят правителството да им даде нов дом

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.