Корабът "Радецки" е спасен

Корабът - музей ще отплава за Козлодуй за участие в Ботевите празници

по статията работи: Север.бг | 17.05.2012 | 18:47  5 Виж всички снимки
Корабът "Радецки" е спасен

Корабът музей "Радецки"е спасен - плавателният съд е ремонтиран, преминал е успешно ходовите изпитания и вече може да вдигне котва и да отплава от крайдунавския град, съобщават от "Корабостроителница Русе" АД, цитирани от Север.бг.

Ремонтът е включвал подмяна на техническото оборудване в машинното оделение, както и външно изкърпване и боядисване на корпуса.

С цел безопасност на пътниците е монтирана съвременна противопожарна алармена система.

Корабът "Радецки" е единственият плаващ музей на Балканите. Той  е точно копие на австрийския оригинал на легендарния "Радецки", от който в бунтовната 1876 година слиза на родна земя четата на Христо Ботев.

Българското копие е построено през през 1966 г в русенската корабостроителница.

Преди година стана ясно, че корабът е в плачевно състояние, а учениците от СОУ "Христо Ботев" от Козлодуй организираха кампания за спасяването му. Сега "Радецки" ще отпалава именно към Козлодуй, за да участва в ежегодните Ботеви тържества.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


27 коремного мекотело 17.05.2012 | 20:40
26 млад жребец 17.05.2012 | 20:40
25 Галена Богданка 17.05.2012 | 20:31
отивай сега за ботвеите празници
24 Галена Богданка 17.05.2012 | 20:30
Много интересен и атрактивен начин:)
23 Галена Богданка 17.05.2012 | 20:30
Наистина там си заслужава да се иде по време на Ботевите празници!
22 Силвия Ганчева 17.05.2012 | 20:18
я, ти си просветен?
21 Силвия Ганчева 17.05.2012 | 20:17
20 Силвия Ганчева 17.05.2012 | 20:17
19 Силвия Ганчева 17.05.2012 | 20:17
18 Силвия Ганчева 17.05.2012 | 20:17
Супер, ще бъде много хубаво да се посери!!
17 Вяра Антонова 17.05.2012 | 19:46
супер!
16 Бони бон 17.05.2012 | 19:37
страхотно, много туристи ще привлече
15 plevenska rusoglava 17.05.2012 | 19:34
това е идеята да пристигне за празниците
14 Evgenia Nikolova 17.05.2012 | 19:32
Браво!1 Трябва да се запознават с историята точно по този начин!
13 Бони бон 17.05.2012 | 19:30
"Корабът "Радецки" е единственият плаващ музей на Балканите. Той е точно копие на австрийския оригинал на легендарния "Радецки", от който в бунтовната 1876 година слиза на родна земя четата на Христо Ботев." ВЕРНО, добре че ни каза? Ти как си представяш да е истински от 1876 година!?!
12 Бони бон 17.05.2012 | 19:30
Браво на децата много се радвам, че най-накрая някой се сети да се погрижи за този уникален плаващ музей! Сега за Ботевите празници на града ще бъде тотална атракция!! :) Много хубаво!
11 Александър Никифоров 17.05.2012 | 19:17
като по поръчка
10 Александър Никифоров 17.05.2012 | 19:16
той не е истински
9 Красимира Тачева 17.05.2012 | 19:15
Тъкмо за Ботевите празници!
8 Kalin Arnaudovski 17.05.2012 | 19:11
И аз искам да се кача на този кораб музей!
7 Драго Попов 17.05.2012 | 19:03
искам и аз такава екскурзия!
6 Zahari Totev 17.05.2012 | 19:02
Интересно ще бъде да се види и да се поплува из "Дунав" с него.
5 Иван Ангелов 17.05.2012 | 19:01
Много добре!
4 Зорница Вичева 17.05.2012 | 18:59
Е, ти какво очакваш. Но пак си е доста стар, от 66 година.
3 Зорница Вичева 17.05.2012 | 18:57
Ще е много хубаво!
2 траян тодоров 17.05.2012 | 18:56
я, копие бил
1 траян тодоров 17.05.2012 | 18:56
жива история

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.