Куче стана вегетарианец

2-годишното куче-водач Ървин е алергично към месо

по статията работи: Виолета Малинкова | 11.06.2012 | 16:06

За повечето кучета няма нищо по-вкусно за хапване от парче сочна пържола, наденица или кокал. Но за 2-годишното куче-водач Ървин животът като хищник свършил, след като собствениците му открили, че е алергичен към месо, съобщи The Daily Mail.

Кучето, кръстоска между черен лабрадор и златен ретривър, получава обриви и подуване на лапите си, когато яде телешко, пилешко и свинско месо. По тази причина, Ървин е трябвало да премине на изцяло вегетарианска диета.

Вместо вкусната месна храна, сега домашният любимец е подложен на специално одобрена за него диета, включваща основно картофи, и не би докоснал месо дори, ако е поставено в чиния буквално под носа му.

За щастие, нетипичните хранителни навици на Ървин не са се отразили по никакъв начин на работата му и по думите на 17-годишния му собственик – Лиам Уайт, вече повече от година пухкавият му приятел е едно страхотно куче-водач.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


16 tsvetelina valentinova 11.06.2012 | 19:31
В Лондон има акула, която отказва да яде месо и риба:) Нашето куче пък едва докосва кучешката храна, но има ли сварени броколи лапа като за последно:Д
15 Практична домакиня 11.06.2012 | 18:21
А бе те кучетата трябва да си хапват само кучешки храни
14 Практична домакиня 11.06.2012 | 18:20
13 Практична домакиня 11.06.2012 | 18:20
12 Практична домакиня 11.06.2012 | 18:20
Милото:)
11 Сани Д 11.06.2012 | 17:22
Я виж ти какви неща се случват по света...
10 Milica Georg 11.06.2012 | 17:20
Все пак случаят с лъвицата вегетарианка за мен си остава доста по-странен.
9 Milica Georg 11.06.2012 | 17:19
По-скоро соеви ;)
8 Dwight Yorke 11.06.2012 | 16:55
Има много токсини, това е проблема.
7 Иван Ангелов 11.06.2012 | 16:55
Може, ама ако са картофени :).
6 Jason Bourne 11.06.2012 | 16:55
5 Dwight Yorke 11.06.2012 | 16:55
Боб с кюфтета, няма ли да иска?
4 Иван Ангелов 11.06.2012 | 16:54
Сладура той на батко бе :).
3 Jason Bourne 11.06.2012 | 16:54
Значи можело.
2 Милена Симова 11.06.2012 | 16:25
Милото то, но какво да се прави. То месото и без това е вредно.
1 Майа Теодосиева 11.06.2012 | 16:10
Ооо душата....ххахаха

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.